Chcą podebrać Grbicia Polakom! Legenda nie ma wątpliwości

Robert IwanekSiatkówka
Chcą podebrać Grbicia Polakom! Legenda nie ma wątpliwości
Fot. Cyfrasport
Serbscy eksperci uważają, że tylko Nikola Grbić może przywrócić ich reprezentacji dawną wielkość

Siatkarska reprezentacja Serbii od kilku lat znajduje się w kryzysie. "Orły" zawiodły ostatnio zarówno w mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy, jak i Lidze Narodów. Nic więc dziwnego, że tamtejsi eksperci grzmią o konieczności przeprowadzenia rewolucji w kadrze. Tym, który ma przywrócić Serbom wielkość, ma być... Nikola Grbić, trener reprezentacji Polski!

Ostatnim sukcesem "Orłów" w wielkiej imprezie było złoto mistrzostw Europy w 2019 roku. Od tego czasu ekipa z Bałkanów regularnie zawodzi. Mundial w 2022 roku zakończyła ona na 1/8 finału, przegrywając 0:3 z Argentyną, w Lidze Narodów uplasowała się dopiero na 9. pozycji, zaś marzeń o medalu mistrzostw Europy pozbawili ją... nasi zawodnicy, wygrywając w ćwierćfinale 3:1.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielka siatkarska gwiazda zagra dla Polski? Zaskakujący komunikat

 

Nie dziwi więc, że dziennikarze i eksperci domagają się zmian. Slobodan Boskan, który jako zawodnik sięgnął w 2000 roku po olimpijskie złoto, a rok później został mistrzem Europy, mówi wprost, że jedynym szkoleniowcem, który może przywrócić Serbom blask, jest... Nikola Grbić.

 

- Igor Kolaković został selekcjonerem nie przez przypadek, ale czy pozostanie na stanowisku? Nie wiem. Moim zdaniem trzeba sprowadzić takiego człowieka, jak Nikola Grbić. Nie bez powodu jest tam, gdzie jest i notuje takie wyniki, jakie notuje. Zobaczcie tylko, ile osiągnął - powiedział Boskan w podcaście "Serviranje sa Ivanom i Vemom".

 

Mistrz olimpijski z Sydney podkreślił również, że kadra potrzebuje zmiany pokoleniowej. Zawodnicy, którzy przez wiele lat stanowili podporę reprezentacji Serbii, są już wiekowi, a tylko świeża krew gwarantuje - zdaniem Slobodana Boskana - entuzjazm i energię, tak potrzebne do osiągania sukcesów.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie