Gwiazdkowy prezent od "Jurajskich Rycerzy". Pewny awans Aluronu CMC Warty w Pucharze CEV

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie pewnie awansowali do 1/8 finału Pucharu CEV

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie sprawili kibicom gwiazdkowy prezent i w ostatnim meczu przed świętami Bożego Narodzenia pewnie pokonali SCM Craiova 3:0, awansując do 1/8 finału Pucharu CEV.

Podopieczni trenera Michała Winiarskiego w pierwszym spotkaniu zdominowali Rumunów, wygrywając w trzech setach, nie pozwalając rywalom nawet na zdobycie 50 punktów. "Jurajscy Rycerze" potrzebowali zatem tylko dwóch wygranych setów, by zapewnić sobie awans do 1/8 finału rozgrywek.

Zadanie nie było mimo wszystko łatwe. O ile SCM Craiova kiepsko radzi sobie na wyjazdach, o tyle w meczach u siebie potrafi być groźna. W poprzedniej rundzie Pucharu CEV boleśnie przekonali się o tym zawodnicy Radnickiego Kragujevac, którzy po zwycięstwie 3:2 na własnym parkiecie przegrali w Rumunii 1:3.

Zawiercianie chcieli jednak rozstrzygnąć sprawę awansu jak najszybciej, najlepiej już w dwóch pierwszych setach i... dopięli swego. Pierwsza partia była niezwykle wyrównana, bo tylko dwa razy - przy prowadzeniu Aluronu CMC Warty 13:10 i 20:17 - któraś z drużyn miała trzy "oczka" przewagi. I choć gospodarze zdołali jeszcze zniwelować stratę do ekipy z PlusLigi, końcówka należała do "Jurajskich Rycerzy", którzy wygrali 25:23.

Po tej partii, w którą Rumuni włożyli mnóstwo sił, z drużyny SCM Craiova zeszło powietrze, co podbudowani podopieczni trenera Michała Winiarskiego bezlitośnie wykorzystali. W drugiej odsłonie meczu gospodarze byli tylko tłem dla czwartej drużyny ubiegłego sezonu PlusLigi, która wygrała gładko do 16.

Trzeci set był już formalnością. Gospodarze, którzy wiedzieli już, że nawet odwrócenie losów spotkania nie da im awansu, starali się jeszcze nawiązać walkę, by urwać zawiercianom choćby jedną partię, ale dobrze grający "Jurajscy Rycerze" spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i wygrali 25:19, a cały mecz 3:0.

Rywalem polskiego klubu w walce o ćwierćfinał Pucharu CEV będzie Allianz Milano, które w 1/16 finału wyeliminowało PAOK Saloniki.