Polski zawodnik MMA za kratami! Grozi mu wieloletnia odsiadka

Sporty walki
Polski zawodnik MMA za kratami! Grozi mu wieloletnia odsiadka
Fot. Polsat Sport
Przemysław Mysiala może trafić na wiele lat do więzienia

Przemysław Mysiala, były pretendent do pasa KSW, trafił za kratki! Gwiazdor MMA został oskarżony o udział w gangu narkotykowym, za co grozi mu wieloletnia odsiadka!

Jak podaje dziennik "The Sun", Mysiala został zatrzymany na autostradzie A11 tuż po dostarczeniu dwóch kilogramów narkotyków na spotkanie w Trowse nieopodal Norwich. Zdaniem organów ścigania, "The Polish Bear" od dłuższego czasu działał jako kurier gangu, sprowadzającego ogromne ilości zakazanych środków do Norfolk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwóch Polaków zawalczy na hitowej gali UFC! Poznaliśmy kolejne zestawienie

 

Sportowiec nie przyznaje się do winy. Adwokat Mysiali, Anthony Montgomery, tłumaczył przed sądem, że zawodnik MMA pracował w Wielkiej Brytanii jako windykator długów, a znalezione przy nim w chwili zatrzymania 72 tysiące funtów pochodziło właśnie z odzyskanej dla jednego z klientów części należności.

 

Sąd nie uwierzył jednak w tłumaczenia Polaka i jego obrońcy. Dowody świadczące o przestępczej działalności Przemysława Mysiali są na tyle mocne, że ława przysięgłych potrzebowała zaledwie trzech godzin, aby uznać go za winnego udziału w gangu narkotykowym i posiadania mienia pochodzącego z przestępstwa. 41-latek przebywa obecnie w areszcie, a ostateczny wyrok w jego sprawie ma zapaść 8 lutego.

 

Przemysław Mysiala mieszka w Wielkiej Brytanii od 2005 roku. Na Wyspach kontynuował rozpoczętą rok wcześniej karierę MMA. Ostatni pojedynek stoczył w sierpniu 2022 roku w ramach gali PFL, przegrywając z Lee Chadwickiem. Wcześniej startował między innymi w KSW, ACA, Celtic Gladiator i FEN.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie