Utytułowany siatkarz podjął decyzję. Gwiazdor kadry Polski będzie grał razem z nim?

Siatkówka
Utytułowany siatkarz podjął decyzję. Gwiazdor kadry Polski będzie grał razem z nim?
Dmitrij Muserski (pierwszy z lewej) w sezonie 2024/2025 ma wciąż grać w japońskim zespole Suntory Sunbirds

Dmitrij Muserski w sezonie 2024/2025 wciąż będzie zawodnikiem japońskiego Suntory Sunbirds. W rozmowie z rosyjskim serwisem "Biznes Online" poinformował o tym agent siatkarza Wiktor Iwanow.

- Tak, Dmitrij przedłużył kontrakt z Suntory. W Japonii ze wszystkiego jest zadowolony, a w klubie są zadowoleni z niego - powiedział "BO Sport" Iwanow.

 

35-letni zawodnik występuje w klubie z Osaki od 2018 roku. W tym czasie zdobył z nim cztery medale V League - dwa złote (2021, 2022), jeden srebrny (2023) i jeden brązowy (2020). Wygrał też Klubowe Mistrzostwa Azji 2023 (został wybrany najlepszym zawodnikiem imprezy), a w Klubowych Mistrzostwach Świata w tym samym roku zajął ze swoją drużyną trzecie miejsce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielka gwiazda siatkówki wróciła! Jej klub opublikował zdjęcie

 

Muserski to mistrz Europy z 2013 roku, triumfator Ligi Światowej (2011, 2013), zwycięzca Ligi Narodów 2018 oraz mistrz olimpijski z Londynu. W turnieju olimpijskim sprzed dwunastu lat był bohaterem meczu finałowego, w którym Rosja pokonała Brazylię 3:2 - gdy "Canarinhos" prowadzili już 2:0 w setach, trener Władimir Alekno przestawił mierzącego aż 218 centymetrów środkowego na atak, co odmieniło losy spotkania. W barwach Suntory pochodzący z ukraińskiej Makiejewki zawodnik od początku gra jako atakujący.

 

Za kilka miesięcy klubowym kolegą Muserskiego może zostać Aleksander Śliwka - kilka dni temu "Przegląd Sportowy" podał, że przyjmujący reprezentacji Polski jako swojego pracodawcę na sezon 2024/2025 wybrał właśnie klub z Osaki.

 

W artykule o decyzji mistrza olimpijskiego z Londynu "Biznes Online" wspomina również o przenosinach Polaka do ekipy Sunbirds, powołując się na informacje polskich mediów oraz wypowiedź prezesa włoskiego klubu Sir Susa Vim Perugia Gino Sirciego.

 

Suntory Sunbirds zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli V League (19 zwycięstw, 5 porażek), tylko za Panasonic Panthers, a tuż przed drużyną Bartosza Kurka Wolfdogs Nagoya. Muserski jest drugim najlepiej punktującym graczem rozgrywek (558 punktów). Prowadzi Węgier Kristian Padar z Torray Arrows (581 punktów).

Grzegorz Wojnarowski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie