Znamy terminarz siatkarskiego turnieju na igrzyskach olimpijskich! Kiedy zagrają Polacy?

Znamy terminarz siatkarskiego turnieju na igrzyskach olimpijskich! Kiedy zagrają Polacy?
fot. Cyfrasport
Siatkarze reprezentacji Polski

Światowa organizacja siatkówki ogłosiła harmonogram turnieju podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Już wiadomo, kiedy odbędą się poszczególne fazy turnieju. Kiedy zagrają reprezentanci i reprezentantki Polski?

Światowa organizacja siatkówki (FIVB) opublikowała na swojej stronie harmonogram rozgrywek siatkarzy podczas turnieju olimpijskiego - zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ze względu na to, że nie wszyscy uczestnicy turnieju są już znani, nie wiadomo, kiedy i z kim zagra reprezentacja Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niepokojąca sytuacja podczas meczu Projektu. Jest komentarz trenera

 

Rozgrywki grupowe turnieju mężczyzn rozpoczną się 27 lipca, a kobiet - dzień później. Pierwsza faza potrwa do 3 sierpnia u panów i do 4 sierpnia u pań. Następnie zawodników i zawodniczki czeka jeden dzień przerwy, a już 5 sierpnia najlepsza "ósemka" turnieju mężczyzn zagra w ćwierćfinałach. Tradycyjnie już walka o półfinał pań odbędzie się dzień później.

 

Najważniejsza faza turnieju rozpocznie się 7 sierpnia. Wtedy walkę o finał rozpoczną najlepsze zespoły męskie. Kobiety swoje mecze rozegrają 8 sierpnia.

 

W rozgrywaniu walki o medale zaszła zmiana. O trzecie miejsce panowie zagrają 9 sierpnia o 16:00. Następnego dnia o 13:00 najlepsi z najlepszych powalczą o mistrzostwo olimpijskie. Po tym spotkaniu zostanie rozegrany mecz o brąz pań. Cały turniej zwieńczy finał kobiet - 11 sierpnia o 13:00.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie