Pogromcy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zatrzymani! (WIDEO)

Halkbank Ankara w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów przegrał 1:3 z Cucine Lube Civitanova

W pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Halkbank Ankara przegrał z włoskim zespołem Cucine Lube Civitanova 1:3. Tureckiej ekipie nie pomogło 27 punktów i cztery asy serwisowe holenderskiego atakującego Nimira Abdela-Aziza.

W fazie play-off Halkbank wyeliminował trzykrotnych zwycięzców siatkarskiej Champions League - w Kędzierzynie-Koźlu po dramatycznym meczu uległ gospodarzom 2:3, jednak w rewanżu u siebie wygrał 3:0. W ten sposób zapewnił sobie prawo gry z Civitanovą, która do 1/4 finału awansowała bezpośrednio z fazy grupowej, jako najlepszy zespół grupy E.

Rywalizację z przedstawicielem Serie A ekipa z Ankary zaczęła od meczu przed własną publicznością. Jednak mimo głośnego wsparcia ponad czterech tysięcy kibiców, nie sprostała Cucine Lube.

W pierwszym secie goście szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (8:5, 16:12) i utrzymali je do końca (25:21). W drugim długo toczyła się wyrównana walka, ale w końcówce znów lepsza była drużyna z Włoch. Halkbank przedłużył jeszcze swoje nadzieje na wygraną dzięki zwycięstwu 27:25 w czwartej partii, ale już w kolejnej od początku do końca prowadzili gracze Civitanovy, wygrywając 25:22 i cały mecz 3:1.

W szeregach pogromców Grupy Azoty ZAKSY bardzo dobre spotkanie rozegrał Nimir Abdel-Aziz, który zdobył 27 punktów (50 procent skuteczności w ataku - 21/42, cztery asy serwisowe, dwa punktowe bloki), ale jego świetna postawa nie wystarczyła do wygranej.

Dla Cucine Lube najwięcej punktów, po 17, zdobyli dwaj przyjmujący - Aleksandar Nikołow i Marlon Yant. Na uwagę zasługuje także dorobek punktowy rozgrywającego Luciano De Cecco - Argentyńczyk zakończył mecz z siedmioma "oczkami" w dorobku i stuprocentową skutecznością ataku (5/5).

Rewanż zostanie rozegrany 28 lutego w Civitanovie. Gospodarzom do awansu wystarczą dwa wygrane sety lub. W przypadku ich porażki 1:3 lub 0:3 dojdzie do "złotego seta".

Lepszy w rywalizacji Halkbanku z Cucine lube w półfinale Ligi Mistrzów zmierzy się z mistrzem Włoch Itasem Trentino lub najlepszym niemieckim zespołem, Berlin Recycling Volleys.