Atak na autokar z piłkarzami! Są ranni!

Piłkarze Fortalezy zostali obrzuceni kamieniami i petardami przez pseudokibiców Sport Recife

Przerażające sceny miały miejsce po meczu Sport Recife - Fortaleza w Brazylii. Kibice gospodarzy obrzucili kamieniami i petardami autokar z piłkarzami i sztabem szkoleniowym Fortalezy! Kilku zawodników zostało rannych!

Do zdarzenia doszło w czwartek (22 lutego) po spotkaniu Copa do Nordeste, rozgrywek mistrzowskich regionu północnowschodniego. Kilkadziesiąt minut po ostatnim gwizdku, gdy zawodnicy gości wyjeżdżali ze stadionu, klubowy autokar Fortalezy został obrzucony kamieniami i petardami przez zorganizowaną grupę pseudokibiców Sport Recife!

- Bramkarz Joao Ricardo ma rozciętą twarz, lewy obrońca Gonzalo Escobar ma rozcięte usta i łuk brwiowy, a ponadto dostał w głowę fragmentem kostki brukowej, zaś prawy obrońca Dudu, stoperzy Titi i Emanuel Britez oraz pomocnik Lucas Sasha zostali ranieni szkłem z potłuczonych szyb - powiedział w rozmowie z telewizją Globo prezes Fortalezy Marcelo Paz.

Najbardziej w wyniku ataku kiboli ucierpiał Escobar, który został odwieziony do szpitala na tomografię głowy.

Działacze Fortalezy zgłosili już napaść na piłkarzy do Brazylijskiego Związku Piłki Nożnej, domagając się jak najszybszej reakcji władz futbolowej centrali.

Spotkanie Sport Recife - Fortaleza w Copa do Nordeste zakończyło się remisem 1:1. Goście wyszli na prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy za sprawą trafienia Moisesa, a wyrównującego gola strzelił w 87. minucie Gustavo Coutinho.