Hit dla Chemika! Trzy sety w Łodzi

Robert MurawskiSiatkówka
Siatkarki Grot Budowlanych Łódź Andrea Mitrovic i Kinga Różyńska oraz Elizabet Inneh-Varga z Grupy Azoty Chemika Police podczas meczu Tauron Ligi.

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały z Grupą Azoty Chemikiem Police 0:3 w hitowym starciu 20. kolejki Tauron Ligi. W pierwszym secie pewnie wygrały policzanki, ale dwie kolejne partie przyniosły wyrównaną rywalizację obu ekip. Chemik z 55 punktami na koncie zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Pierwszy set zakończył się wyraźną porażką gospodyń (17:25). W kolejnych losy ważyły się do samego końca. W drugim gospodynie miały piłkę setową, ale policzanki doprowadziły do rywalizacji na przewagi, którą rozstrzygnęły po swojej myśli (24:26). W trzecim wygrały dwie ostatnie akcje, kończąc mecz blokiem Agnieszki Korneluk (23:25).

Najwięcej punktów: Andrea Mitrovic (17), Weronika Sobiczewska (12) – Budowlani; Natalia Mędrzyk (13) – Chemik. MVP: Natalia Mędrzyk (10/25 = 40% skuteczności w ataku + 3 bloki).

Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (17:25, 24:26, 23:25).

Budowlani: Ana Bjelica, Jelena Blagojevic, Małgorzata Lisiak, Andrea Mitrovic, Kinga Różyńska, Ewelina Wilińska – Justyna Łysiak (libero) oraz Martyna Łazowska, Mackenzie May, Marta Pol, Weronika Sobiczewska. Trener: Maciej Biernat.
Chemik: Elizabet Inneh-Varga, Agnieszka Korneluk, Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Iga Wasilewska – Martyna Grajber-Nowakowska (libero) oraz Xia Ding, Bruna Honorio Marques, Saliha Sahin. Trener: Marco Fenoglio.

Wyniki meczów 20. kolejki Tauron Ligi:

2024-02-23: MOYA Radomka Radom – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 0:3 (22:25, 19:25, 22:25)
2024-02-23: UNI Opole – KGHM #VolleyWrocław 2:3 (25:23, 21:25, 25:20, 24:26, 8:15)
2024-02-24: Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (17:25, 24:26, 23:25)
2024-02-25: ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz (niedziela, godzina 16.00)
2024-02-25: Grupa Azoty Akademia Tarnów – PGE Rysice Rzeszów (niedziela, godzina 19.00)
2024-02-26: ITA Tools Stal Mielec – Metalkas Pałac Bydgoszcz (poniedziałek, godzina 19.00).