Chwilowe problemy, a potem dominacja! Arka Gdynia liderem Fortuna 1 Ligi

Arka Gdynia pokonała na swoim boisku Stal Rzeszów

Arka Gdynia po początkowych problemach pokonała na swoim boisku Stal Rzeszów 5:1. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Gdyni obecnie plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Chociaż piłkarze Arki od początku dominowali na boisku, to wynik spotkania otworzyła ekipa gości. W 18. minucie Dawid Gojny sfaulował rywala we własnym polu karnym. Po weryfikacji z systemem VAR sędzia wskazał na jedenasty metr. Stały fragment gry bez trudu wykorzystał Sebastien Thill.

Mimo to ekipa z Gdyni nadal stawiała warunki na boisku, co po chwili poskutkowało zdobytą bramką. Gojny dośrodkował w pole karne Stali z rzutu rożnego, a świetnym strzałem głową popisał się Martin Dobrotka. Po chwili kibice mogli zobaczyć bardzo podobną sytuację. Kapitan Arki ponownie popisał się dokładnym podaniem, które tym razem wykorzystał Karol Czubak. Gospodarze mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie przed przerwą, ale Gerard Bieszczad zdołał zepchnąć piłkę na słupek.

Po przerwie także nie brakowało emocji. Arka ponownie lepiej prezentowała się na placu gry. Swoją drugą bramkę zdobył Karol Czubak. Nie był to jednak koniec problemów gości. Chwilę po czwartym trafieniu w tym meczu czerwoną kartkę za brutalny faul obejrzał Milan Simcak.

Kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Gdyni przed ostatnim gwizdkiem oglądali jeszcze dwa trafienia. Tym razem na listę strzelców wpisali się Alassane Sidibe i Hubert Turski. Mecz ostatecznie zakończył się triumfem Arki 5:1. Przez to zespół z Gdyni plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi z 40 punktami na koncie.

Arka Gdynia - Stal Rzeszów 5:1 (2:1)

Bramki: Martin Dobrotka 36, Karol Czubak 45+2, 64, Alassane Sidibe 78, Hubert Turski 88 - Sebastien Thill (k.) 18

Czerwona kartka: Milan Simcak 66

Arka Gdynia: Paweł Lenarcik - Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Dawid Gojny - Janusz Gol (Michał Borecki 74), Sebastian Milewski, Kacper Skóra (Kasjan Lipkowski 62), Hubert Adamczyk (Tornike Gaprindashvili 63), Olaf Kobacki (Alassane Sidibe 74) - Karol Czubak (Hubert Turski 81)

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad - Patryk Warczak, Kamil Kościelny, Łukasz Góra, Milan Simcak - Adrian Bukowski (Jesus Diaz 71), Karol Łysiak (Szymon Kądziołka 81) - Szymon Łyczko (Krystian Wachowiak 46), Sebastien Thill, Andreja Prokic - Szymon Salamon (Adler 46)