Pary półfinałowe Ligi Mistrzów siatkarzy. Kiedy mecze?

Siatkówka
Pary półfinałowe Ligi Mistrzów siatkarzy. Kiedy mecze?
fot. PAP/Jarek Praszkiewicz
Jastrzębski Węgiel zagra w półfinale Ligi Mistrzów. Kiedy mecze?

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wyeliminowali Gas Sales Daiko Piacenza i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. Kto jeszcze znalazł się w gronie czterech najlepszych klubowych drużyn Europy? Kiedy zostaną rozegrane mecze 1/2 finału? Sprawdź pary półfinałowe Ligi Mistrzów siatkarzy 2024.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów siatkarzy rywalizowało 20 drużyn, które podzielonych na pięć grup po cztery ekipy w każdej. Zwycięzcy każdej z grup wywalczyli bezpośredni awans do ćwierćfinału. Trzej pozostali uczestnicy ćwierćfinałów zostali wyłonieni w barażach.

 

Zobacz także: Niespodzianka! Znamy pierwszego finalistę Pucharu CEV siatkarzy

 

W walce o półfinał Jastrzębski Węgiel rywalizował z Gas Sales Daiko Piacenza. Po porażce 2:3 na wyjeździe, wygrał u siebie 3:0 i zameldował się w najlepszej czwórce. W półfinale zmierzy się z drużyną Ziraat Bank Ankara. Turecka drużyna grała w ćwierćfinale z Guaguas Las Palmas. Pewnie wygrała na Wyspach Kanaryjskich 3:1, a w rewanżu u siebie niespodziewanie przegrała 0:3.

 

Siatkarze Cucine Lube Civitanova nie mieli większych problemów z pokonaniem Halkbankiem Ankara. Wygrali 3:1, taki sam wynik powtórzyli na własnym parkiecie i znaleźli się w półfinale. Drużyna, która wyeliminowała Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pożegnała się z rozgrywkami.

 

Rywalem Lube w półfinale będzie Itas Trentino. Mistrzowie Włoch byli zdecydowanymi faworytami rywalizacji z niemieckim Berlin Recycling Volleys i wywiązali się z tej roli bez zarzutu. Zarówno na wyjeździe, jak i u siebie, pokonali ekipę z Berlina 3:0. 

Kto zagra w półfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów? Kiedy mecze półfinałowe?

 

Pary półfinałowe Ligi Mistrzów siatkarzy 2024:

 

Jastrzębski Węgiel – Ziraat Bankasi Ankara
Cucine Lube Civitanovai - Itas Trentino

 

Pierwsze mecze półfinałowe zostaną rozegrane w dniach 12–14 marca. Rewanże odbędą się tydzień później między 19 i 21 marca. Dokładne daty i godziny meczów zostaną ustalone niebawem.

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie