Był kandydatem do poprowadzenia Polski. Teraz objął inną reprezentację

Piłka nożna
Był kandydatem do poprowadzenia Polski. Teraz objął inną reprezentację
fot. Łukasz Grochala/Cyfrasport
Vladimir Petković jako selekcjoner kadry Szwajcarii w czasie Euro 2016

Były selekcjoner Szwajcarów Vladimir Petkovic, w przeszłości wymieniany jako kandydat na trenera piłkarskiej reprezentacji Polski, poprowadzi kadrę Algierii. Zastąpi Djamela Belmadiego, z którym rozstano się w styczniu po nieudanym występie w Pucharze Narodów Afryki.

"Vladimir Petkovic jest nowym selekcjonerem reprezentacji naszego kraju. Przybędzie do Algieru w najbliższą niedzielę, a w poniedziałek weźmie udział w konferencji prasowej" - podała w komunikacie prasowym Algierska Federacja Piłkarska.

 

ZOBACZ TAKŻE: Najciekawsze transfery zimowego okienka w Fortuna 1 Lidze

 

Urodzony w Sarajewie 60-letni szkoleniowiec, posiadający obywatelstwo szwajcarskie, bośniackie i chorwackie, zasłynął głównie jako trener reprezentacji Szwajcarii, którą prowadził w latach 2014-2021.

 

Wcześniej trenował m.in. Lazio Rzym, a od lipca 2021 do lutego 2022 roku - Girondins Bordeaux.

 

Od dwóch lat nie prowadził żadnej drużyny. Był wymieniamy jako kandydat do zastąpienia Czesława Michniewicza w roli selekcjonera reprezentacji Polski, ale ostatecznie tę funkcję powierzono w styczniu 2023 roku Portugalczykowi Fernando Santosowi.

 

Dotychczasowy trener kadry Algierii Djamel Belmadi odszedł ze stanowiska kilka tygodni temu po nieudanym występie jego podopiecznych w turnieju o Puchar Narodów Afryki. Algierczycy odpadli już po fazie grupowej. 

GW, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie