Jak wyglądała ostatnia walka Kacpra Meyny? Nie brakowało kontrowersji!

Sporty walki
Jak wyglądała ostatnia walka Kacpra Meyny? Nie brakowało kontrowersji!
fot. Polsat Sport
Jak wyglądała ostatnia walka Kacpra Meyny? Nie brakowało kontrowersji!

Kacper Meyna (11-1, 7 KO) kontra Adam Kownacki (20-4, 15 KO) to jedna z najbardziej wyczekiwanych walk w polskim boksie w tym roku. Stawką starcia (2 marca, Koszalin) będzie tytuł mistrza kraju w kategorii ciężkiej. Przypominamy, jak wyglądała ostatnia walka Kacpra Meyny.

Meyna stanie w sobotę przed wielką szansą na dopisanie do swojego dorobku najcenniejszego zwycięstwa w dotychczasowej karierze. Jest to o tyle ciekawe, że przygoda Meyny z boksem zawodowym rozpoczęła się niespełna pięć lat temu. Debiutował w maju 2019 roku i od tamtej pory stoczył 12 pojedynków, z których wygrał 11. W międzyczasie sięgnął po tytuły mistrza Polski w wadze ciężkiej oraz WBC Francophone w tej samej kategorii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kim jest Kacper Meyna? Oto jego droga do walki z Adamem Kownackim


Ewentualna wygrana nad Kownackim może otworzyć Meynie drzwi do walk nawet za oceanem. 24-latek bardzo poważnie podszedł do przygotowań. Wystarczy wspomnieć, że jednym z jego sparingpartnerów był Bryant Jennings - były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej oraz pogromca m.in. Artura Szpilki. Dodatkowego smaczku pojedynkowi dodaje fakt, że na szali znajdzie się tytuł mistrza Polski w wadze ciężkiej.

Jak wyglądała ostatnia walka Kacpra Meyny?

Meyna po raz ostatni w ringu pojawił się 2 czerwca 2023 roku. Zmierzył się wówczas z Krzysztofem Twardowskim. Pierwsze dwie rundy były dość spokojne w wykonaniu obu pięściarzy. Wyglądało jednak na to, że przewagę ma Twardowski. Dopiero w czwartej odsłonie Meyna zaczął wyprowadzać ciosy, które na poważnie odczuł jego rywal.


Walka trwała jednak dalej. W szóstej rundzie Meyna zaczął przejmować inicjatywę i wydawało się, że lepiej znosi trudy pojedynku. Trafiał bowiem celniej, a raz powalił nawet oponenta, który był liczony przez sędziego. W dziewiątej rundzie arbiter podjął kontrowersyjną decyzję o przerwaniu konfrontacji. Rozdzielił zawodników i przyznał zwycięstwo Meynie przez techniczny nokaut.

Kiedy walka Kacper Meyna - Adam Kownacki na Kapeo Rocky Boxing Night?

Walka broniącego mistrzostwa Polski wagi ciężkiej Kacpra Meyny z Adamem Kownackim odbędzie się 2 marca w Koszalinie. Transmisja gali Kapeo Rocky Boxing Night w Polsacie Sport Fight oraz w Polsat Box Go.

 

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie