Znana siatkarka pozwała generała! Miała swoje powody

Siatkówka
Znana siatkarka pozwała generała! Miała swoje powody
fot. Cyfrasport
Paola Egonu

Paola Egonu ma powody do zadowolenia ze swojej kariery. 26-latka może pochwalić się mnóstwem sukcesów, jednak nie tylko sport zaprząta jej głowę. Włoszka padła ofiarą rasistowskiej wypowiedzi, a sprawa trafiła do prokuratury.

Paola Egonu w zawodowej karierze osiągnęła już niemal wszystko. Trzykrotnie wygrała Ligę Mistrzyń, a raz zajęła w niej drugie miejsce. Ma na koncie również zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata. Zdobyła dwa mistrzostwa Włoch, pięć Pucharów i cztery Superpuchary.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wielkie siatkarskie emocje! Plan transmisji czwartkowych meczów

 

Jest także mistrzynią Europy z 2021 roku z reprezentacją Włoch. Niespełna 12 miesięcy później wraz z koleżankami wznosiła trofeum za zwycięstwo w Lidze Narodów. Egonu posiada również dwa krążki z mistrzostw globu - żadnego złotego. Do spełnienia brakuje jej jedynie mistrzostwa olimpijskiego oraz zwycięstwa w mistrzostwach świata.

 

Tak liczne sukcesy nie pozwalają jej jednak pozbyć się hejterów. Ostatnio Egonu przeżyła stresujący moment. Jak donosi portal volleyball.it Roberto Vannacci, jeden z włoskich generałów, wytknął jej nigeryjskie pochodzenie, sugerując, że nigdy nie będzie Włoszką.

 

"Nawet jesli ma obywatelstwo włoskie, jest oczywiste, że jej cechy somatyczne nie odzwierciedlają jej włoskiej natury" - napisał Vannacci, cytowany przez La Nazione. 

 

Prokuratura wniosła do sądu oskarżenie o podżeganie do zachowań rasistowskich. Egonu również postanowiła nie zostawiać tej sprawy. Wniosła przeciwko generałowi skargę o zniesławienie. Oba procesy są w toku.

 

To nie pierwszy rasistowski incydent we Włoszech. Ostatnio w Serie A2 pseudokibice wygwizdali Nigeryjczyka, Martinsa Arasomwana. 

 

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie