O krok od tytułu! Jan Zieliński w finale turnieju w Acapulco

Hubert StępieńTenis
PAP
Jan Zieliński i Hugo Nys w finale turnieju w Acapulco

Jan Zieliński wraz z Hugo Nysem awansowali do finału turnieju deblowego ATP w Acapulco. Polsko-monakijski duet w nocy z piątku na sobotę pokonał parę Harri Heliovaara - John Peers 6:4, 6:3.

Zieliński i Nys nie zwalniają tempa w Acapulco i już tylko jeden mecz dzieli ich od tego, aby sięgnąć po tytuł w słonecznym Acapulco.

W półfinale duet zaprezentował się z bardzo dobrej strony, pewnie pokonując swoich rywali w dwóch setach. Rywalami Polaka i Monakijczyka byli Fin Harri Heliovaara oraz Australijczyk John Peers. W pierwszej partii gra była wyrównana, jednak Zieliński i Nys w samej końcówce zdołali przełamać rywali i zapisać seta na swoje konto.

Potem było już tylko lepiej. W drugim secie polsko-monakijska para wyszła na prowadzenie 3:0 w gemach i dzięki tej przewadze mogli ze spokojem dograć partię do końca, wygrywając ostatecznie cały mecz 6:4, 6:3.

Tytuł jest już o krok. W finale Zieliński i Nys zmierzą się z meksykańsko-brytyjską parą Santiago Gonzalez - Neal Skupski. Spotkanie zostanie rozegrane w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 1:30 czasu polskiego.