Rekord! Finał Pucharu Polski 2024 zapisze się w historii polskiej siatkówki

Siatkówka
Rekord! Finał Pucharu Polski 2024 zapisze się w historii polskiej siatkówki
fot. PAP/Łukasz Gągulski
Kibice na trybunach Tauron Areny w Krakowie podczas finału Pucharu Polski siatkarzy 2024 pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

13935 – tylu kibiców śledziło z trybun Tauron Areny Kraków finałowy mecz Tauron Pucharu Polski siatkarzy. To rekordowa widownia spotkania z udziałem klubów PlusLigi. Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała 3:1 Jastrzębski Węgiel i po raz pierwszy w historii zgarnęła to trofeum.

Finałowe starcie Aluron CMC Warty Zawiercie z Jastrzębskim Węglem w Tauron Pucharu Polski dostarczyło kibicom wielu emocji. Historyczny triumf Jurajskich Rycerzy śledziło z trybun krakowskiej hali blisko czternaście tysięcy kibiców.

 

Zobacz także: Transfery w PlusLidze. Którzy siatkarze zmienią klub po sezonie?

 

To oznacza pobicie rekordu finału sprzed roku. Wówczas do Tauron Areny Kraków przybyło 11815 widzów. Teraz 13935 kibiców to nowy rekord frekwencji na meczu z udziałem dwóch drużyn z PlusLigi.

 

 

 

 

– Kolejny raz wspólnie pokazaliśmy, jak wielki potencjał drzemie w polskiej ligowej siatkówce. Dziękuję wspaniałym polskim kibicom, drużynom za stworzenie świetnego widowiska, a naszym partnerom i sponsorom za wsparcie. Ten finał przeszedł do historii, a za rok znowu spotkamy się w Krakowie i znowu będziemy chcieli, by turniej finałowy był jeszcze wspanialszy – powiedział prezes Polskiej Ligi Siatkówki Artur Popko.

 

 

Warto zaznaczyć, że cały turniej finałowy tegorocznej edycji siatkarskiego Pucharu Polski cieszył się sporym zainteresowaniem sympatyków tej dyscypliny sportu. Oto statystyki wszystkich meczów:


9143 widzów – Jastrzębski Węgiel – Bogdanka LUK Lublin 3:0 /półfinał
10264 widzów – Projekt Warszawa – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 /półfinał

13935 widzów – Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 /finał.

Robert Murawski/Polsat Sport, plusliga.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie