Kapitan reprezentacji Polski jest niesamowity! Znów to zrobił

Bartosz Kurek z kolejnym wspaniałym występem w japońskiej lidze.

Bartosz Kurek po raz kolejny rewelacyjnie spisał się w kolejnym meczu japońskiej ligi. Polak w spotkaniu zdobył aż 34 punkty!

Kapitan reprezentacji Polski na 46 ataków skutecznie wykończył 31, notując skuteczność na poziomie 67%. Do tego dołożył 2 asy serwisowe i jeden punktowy blok. Doskonały występ Kurka jednak nie wystarczył, by jego drużyna wygrała spotkanie.

Wolfdogs Nagoja zmierzyła się z Suntory Sunbirds. W pierwszym secie ekipa Polaka grała punkt za punkt i dopiero końcówka seta zadecydowała o zwycięstwie rywala 27:25. W drugiej partii Wolfdogs wyszli na prowadzenie 7:5 i utrzymali ją już do końca, wygrywając 25:19.

W trzeciej odsłonie drużyna Kurka prowadziła już 9:5, ale stopniowo traciła przewagę. Suntory w końcu doprowadziło do remisu 15:15 i gry na przewagi, którą wygrała ekipa z Nagoji 26:24. Ostatnia partia również rozstrzygnęła się w końcówce 27:25 dla Sunbirds.

Wolfdogs Nagoja po 33 meczach zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Ma na koncie 71 punktów. Do lidera - Panasonic Panthers traci 17 "oczek". Kurek i spółka kolejny mecz rozegrają w niedzielę (10 marca) również z Suntory Sunbirds.