Nie tylko Sabalenka! Przed nimi też musi bronić się Świątek. Znasz wszystkie?

Iga Świątek
Nie tylko Sabalenka! Przed nimi też musi bronić się Świątek. Znasz wszystkie?
fot. PAP/EPA
Nie tylko Sabalenka! Przed nimi też musi bronić się Świątek. Znasz wszystkie?

Iga Świątek jest niekwestionowaną liderką światowego rankingu WTA. Polka prezentuje od początku sezonu bardzo dobrą formę i obecnie jej przewaga nad drugą w zestawieniu Aryną Sabalenką wynosi 2790 punktów. Raszynianka ma jednak wiele innych groźnych rywalek. Przedstawiamy je w poniższej galerii!

Iga Świątek po raz pierwszy światową jedynką została w kwietniu 2022 roku. Na tej pozycji utrzymywała się przez 75 tygodni. We wrześniu 2023 roku wyprzedziła ją natomiast Aryna Sabalenka. Białorusinka nie nacieszyła się jednak liderowaniem zbyt długo - w listopadzie Polka ponownie była najlepsza.

 

ZOBACZ TAKŻE: Aryna Sabalenka ze spadkiem w rankingu! Inna tenisistka będzie goniła Igę Świątek


Świątek nadal nie schodzi z tronu. Co więcej - wciąż powiększa przewagę nad Sabalenką. Obecnie wynosi ona już 2790 punktów.


Polka nie może jednak tracić czujności. W stawce WTA nie brakuje bowiem utalentowanych tenisistek, które potrafią wygrywać z liderką. Nie zawsze zajmują one szczególnie wysokie miejsca w rankingu - warto wspomnieć chociażby o Jekaterinie Aleksandrowej, która dopiero co awansowała na 15. lokatę, a wyeliminowała ostatnio raszyniankę z Miami Open.


Z kim jeszcze w nadchodzących miesiącach rywalizować będzie Świątek? Sprawdź w naszej galerii!

 

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie