Losowanie grup siatkarskich turniejów olimpijskich. Kiedy Polska pozna rywali?

Inne
Losowanie grup siatkarskich turniejów olimpijskich. Kiedy Polska pozna rywali?
fot. Cyfrasport
Z kim reprezentacja Polski siatkarzy zagra na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024?

Turniej finałowy Ligi Narodów siatkarzy 2024 zostanie rozegrany w łódzkiej Atlas Arenie. Jak się okazuje, kibiców siatkówki czeka wówczas dodatkowa atrakcja. W Łodzi zostanie zorganizowane losowane grup turniejów siatkarzy i siatkarek na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024.

Turniej finałowy tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy zostanie rozegrany w dniach 27–30 czerwca. Czołowe drużyny powalczą o zwycięstwo w tej imprezie w Atlas Arenie w Łodzi. Gospodarza imprezy ogłoszono już w grudniu.

 

Zobacz także: Nowe koszulki reprezentacji Polski. Jak wyglądają? (ZDJĘCIA)

 

Teraz okazało się, że z łódzkim turniejem związana będzie dodatkowa atrakcja. Tu odbędzie się losowanie grup turniejów siatkarzy i siatkarek na igrzyskach olimpijskich Paryż 2024.

 

– Już czuję dreszczyk emocji na myśl o tym, co się wydarzy w czerwcu. Pamiętamy, jak dotychczas wyglądały mecze w Łodzi. Sukces siatkówki składa się z wielu elementów, również ze współpracy z samorządami i wspaniałych hal. Dlatego tak chętnie wracamy do Atlas Areny. W tym roku będziemy tutaj z męską kadrą, tuż przed igrzyskami i tą łodzią, którą wiosłujemy już od lat dopłyniemy razem do Paryża i mam nadzieję, że tam będziemy walczyć o najwyższe cele. Zapraszamy na mecze Siatkarskiej Ligi Narodów do Łodzi, a dodatkowym smaczkiem tego turnieju jest to, że podczas niego odbędzie się losowanie grup siatkarskich zmagań olimpijskich – powiedział wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Sęk, cytowany przez stronę pzps.pl.

 

Przypomnijmy, że zarówno reprezentacja Polski siatkarek, jak i kadra siatkarzy mają już zapewnioną kwalifikację olimpijską. W obu turniejach poznaliśmy już siedmiu z dwunastu uczestników. Pozostała piątka zostanie wyłoniona na podstawie rankingu FIVB po fazie zasadniczej Ligi Narodów 2024. Przed rozpoczęciem turnieju w Łodzi będą więc znani wszyscy uczestnicy siatkarskich turniejów olimpijskich.

Robert Murawski/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie