Siatkarski przegląd wojsk! Ćwierćfinałowi rywale zmierzyli się ze sobą w ostatniej kolejce PlusLigi

PSG Stal Nysa i Aluron CMC Warta Zawiercie zagrają ze sobą w ćwierćfinale PlusLigi.

PSG Stal Nysa wygrała z Aluron CMC Wartą Zawiercie 3:1 w spotkaniu 30. kolejki PlusLigi. Przed meczem obie drużyny były już pewne gry w play-off, dlatego trenerzy dokonali wielu roszad w składach. Drużyna z Nysy dzięki tej wygranej wskoczyła na siódme miejsce w tabeli, a Jurajscy Rycerze zakończyli fazę zasadniczą na drugiej pozycji. To oznacza, że obie ekipy za kilka dni zagrają ze sobą w ćwierćfinale play-off.

Premierowa odsłona toczyła się pod dyktando gospodarzy. PSG Stal wygrała cztery akcje z rzędu, odskoczyła rywalom (12:6) i od tego momentu utrzymywała wyraźną przewagę. Lepiej prezentowała się w ataku, dokładała punkty blokiem, w efekcie pewnie zmierzała po wygraną (16:11, 20:12). Zepsuta zagrywka zawiercian ustaliła wynik na 25:18.

W drugim secie role się odwróciły. Zawiercianie od początku przejęli inicjatywę, dobrze prezentowali się w ataku i w polu serwisowym i to pozwoliło im budować przewagę (3:6, 7:10). W środkowej części seta dwa asy posłał Bartosz Kwolek (10:15), a siatkarze Aluronu utrzymywali punktowy dystans (16:21). W końcówce Stal ruszyła w pogoń, zmniejszyła straty, ale goście dowieźli korzystny wynik do końca. Zepsuta zagrywka rywali dała im brakujący punkt (22:25).

Kolejna partia przyniosła wyrównaną walkę obu drużyn. Wynik długo krążył wokół remisu (9:9, 14:14). W kocówce efekt przyniosły zmiany dokonane przez trenera Daniela Plińskiego i przewagę uzyskała PSG Stal. Dobrze w jej szeregach zaprezentował się Michał Gierżot, który zamknął seta skutecznym atakiem (25:22).

Czwartego seta nysanie rozpoczęli od dobrej dyspozycji w polu serwisowym. Asy posłali Kamil Kosiba, później Jakub Abramowicz i gospodarze odjechali rywalom (11:6). Od tego momentu siatkarze Stali nie dali już dojść do głosu przyjezdnym. Nadal dobre zawody rozgrywał Gierżot, który dołożył kolejnego asa (19:11). W końcówce gospodarze kontrolowali sytuację. Skuteczny atak Gierżota dał piłkę meczową, a po chwili Kosiba zakończył mecz punktową zagrywką (25:15).

Skrót meczu Stal - Aluron:

Najwięcej punktów: Kamil Kosiba (16), Wojciech Włodarczyk (14), Remigiusz Kapica (10) – PSG Stal; Daniel Gąsior (12), Thibault Rossard (12) – Aluron CMC Warta. MVP: Kamil Kosiba (13/24 = 54% skuteczności w ataku + 2 asy + 1 blok).

PSG Stal Nysa – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (25:18, 22:25, 25:22, 25:15)

Stal: Wojciech Włodarczyk, Jakub Abramowicz, Remigiusz Kapica, Kamil Kosiba, Konrad Jankowski, Patryk Szczurek – Kamil Szymura (libero) oraz Tsimafei Zhukouski, Maciej Muzaj, Kamil Dembiec, Zouheir El Graoui, Michał Gierżot. Trener: Daniel Pliński.
Warta: Miguel Tavares, Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Daniel Gąsior, Trevor Clevenot, Miłosz Zniszczoł – Luke Perry (libero) oraz Michał Kozłowski, Samuel Cooper, Mariusz Schamlewski, Thibault Rossard, Szymon Gregorowicz (libero), Patryk Łaba. Trener: Michał Winiarski.

Wyniki meczów 30. kolejki PlusLigi:

2024-04-06: Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:21, 20:25, 25:13, 25:19)
2024-04-06: Indykpol AZS Olsztyn – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:22)
2024-04-06: PSG Stal Nysa – Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (25:18, 22:25, 25:22, 25:15)
2024-04-07: Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-07: PGE GiEK Skra Bełchatów – Barkom-Każany Lwów (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-07: Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Projekt Warszawa (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-08: GKS Katowice – Bogdanka LUK Lublin (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2024-04-08: Enea Czarni Radom – KGHM Cuprum Lubin (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).