Nie takiego powrotu spodziewali się kibice. Krecz byłej liderki rankingu WTA

Krecz Caroline Wozniacki

Caroline Wozniacki pierwszy raz od wznowienia kariery rywalizowała w turnieju Billie Jean King Cup. Nie takiego powrotu spodziewali się jednak kibice. Była liderka rankingu WTA skreczowała na początku drugiego seta.

Wozniacki do rywalizacji wróciła w sierpniu 2023 roku po 3,5 letniej przerwie, podczas której urodziła dwójkę dzieci. Do tej pory Dunka brała udział między innymi w turniejach organizowanych w Indian Wells, Miami czy Charleston. Wystąpiła także na US Open oraz na Australian Open.

Teraz była liderka rankingu wróciła także do występów w drużynie narodowej. Dunka reprezentowała swój kraj podczas meczu z Austrią w ramach Billie Jean King Cup. Jej przeciwniczką była Sinja Kraus. Tenisistka rodem z Austrii bez problemu wygrała pierwszego seta, nie tracąc w tym czasie ani jednego gema. Zawodniczki nie dograły jednak tego pojedynku do końca. Przy wyniku 1:0 dla Kraus w drugim secie Wozniacki postanowiła skreczować. Wszystko przez chorobę byłej liderki światowego rankingu.

33-latka była pierwszą rakietą świata w 2010 roku. Teraz zawodniczka z Danii plasuje się na 118. miejscu w światowym zestawieniu.