Kochał siatkówkę, został piłkarzem. Nie żyje słynny bramkarz, uczestnik mistrzostw świata

Piłka nożna
Kochał siatkówkę, został piłkarzem. Nie żyje słynny bramkarz, uczestnik mistrzostw świata
Fot. PAP
Anton Flesar, uczestnik MŚ 1970, zmarł w Koszycach w wieku 79 lat

Słowacki futbol pogrążył się w żałobie. W wieku 79 lat zmarł Anton Flesar, były bramkarz, uczestnik mistrzostw świata w 1970 roku.

Pochodzący ze Stropkova Flesar od najmłodszych lat przejawiał talent do sportu, choć - jak przyznawał po latach w rozmowie z ukazującym się w Koszycach lokalnym dziennikiem "Korzar" - na początku... w ogóle nie ciągnęło go do piłki nożnej. Zdecydowanie większą przyjemność sprawiała mu gra w piłkę ręczną, koszykówkę i - zwłaszcza - siatkówkę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pobili rekord nie do pobicia. Ekstraklasowy klub nie wygrał od 28 meczów!

 

- Gdybym został przy siatkówce, pewnie też zaszedłbym bardzo daleko. Miałem talent do tego sportu - opowiadał w 2005 roku "Korzarowi".

 

W piłkę nożną grał ze względu na zakochanych w futbolu braci oraz kolegów z podwórka. O tym, że został bramkarzem, zadecydował nieszczęśliwy wypadek. Brat Flesara złamał nogę, a ponieważ trener nie miał do dyspozycji rezerwowego golkipera, wpuścił między słupki właśnie Antona. Ta decyzja okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, również dla Flesara.

 

Profesjonalną karierę zaczął w Partizanie Bardejov, później występował w Dukli Praga, z którą sięgnął nawet po mistrzostwo Czechosłowacji, ale najbardziej znany był z występów w Lokomotivie Koszyce, w której spędził 13 sezonów, zdobywając z nią puchary Czechosłowacji i Słowacji.

 

 

 

 

Anton Flesar był również uczestnikiem mistrzostw świata w 1970 roku, ale na mundial pojechał jako rezerwowy bramkarz i nie wystąpił w ani jednym spotkaniu. W drużynie narodowej zagrał jedynie w dwóch meczach (z NRD i Luksemburgiem).

 

Były znakomity bramkarz zmarł w czwartek (11 kwietnia) w Koszycach.

Robert Iwanek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie