Jaka będzie przyszłość klubu Cuprum Lubin? Zarząd wydał komunikat

Siatkówka
Jaka będzie przyszłość klubu Cuprum Lubin? Zarząd wydał komunikat
Fot. PAP
Przyszłość klubu PlusLigi pod znakiem zapytania! Zarząd wydał komunikat

Występujący w PlusLidze klub Cuprum Lubin wydał specjalny komunikat odnoszący się do dalszej działalności. Jak informuje zarząd "priorytetem jest dalsze funkcjonowanie w Lubinie". Wcześniej informowano o przejęciu miejsca Cuprum Lubin w PlusLidze na rzecz Stilonu Gorzów.

Nowe wieści w sprawie przyszłości Cuprum Lubin w PlusLidze! W ostatnim czasie w środowisku siatkarskim krążyło wiele informacji wskazujących na to, że siatkówka na najwyższym poziomie rozgrywkowym przeniesie się z Lubina do Gorzowa Wielkopolskiego. Wieści dodatkowo potwierdzili prezes PZPS - Sebastian Świderski oraz prezydent miasta Gorzów Wielkopolski Jacek Wójcicki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tuomas Sammelvuo ogłosił kadrę. Oto jego wybrańcy

 

– Plus Liga wróci do Gorzowa po wielu latach. Bardzo się cieszę się że miłość do siatkówki w moim rodzinnym mieście jest wciąż żywa, wierzę, że przed nami dobre sportowe emocje w przepięknym obiekcie, jakim jest Arena Gorzów – powiedział prezes Sebastian Świderski, cytowany przez stronę Urzędu Miasta Gorzów Wielkopolski. Informację przekazano tuż przed rozpoczęciem meczu play-off drugiej ligi Stilon Gorzów – Anioły Toruń. Do sytuacji odniósł się również klub Cuprum Lubin, który nie przesądza jeszcze przeniesienia klubu do Gorzowa.

 

"W związku z zaistniałą sytuacją medialną odnoszącą się do zmiany siedziby klubu Cuprum Lubin SA na Gorzów Wielkopolski oświadczamy, że priorytetem klubu jest funkcjonowanie dla naszych kibiców w Lubinie, gdzie Cuprum działa od 23 lat. Aktualnie oczekujemy na ostateczne decyzje władz miasta Lubina, jednego z dotychczasowych sponsorów strategicznych klubu. Brak wsparcia ze strony naszego miasta nie tylko uniemożliwi rywalizację klubu w siatkarskiej ekstraklasie, ale postawi pod znakiem zapytania jego dalszą przyszłość" - napisano w komunikacie wydanym przez zarząd Cuprum Lubin S.A.

 

Jednocześnie klub z Lubina potwierdził zainteresowanie Gorzowa Wielkopolskiego wejściem do siatkarskiej elity.

 

"Władze Gorzowa Wielkopolskiego wyraziły ogromne zainteresowanie rozgrywaniem meczów w ramach PlusLigi w swoim mieście, w którym męska siatkówka ma wieloletnie tradycje, deklarując jednocześnie wsparcie finansowe i rzeczowe na odpowiednim poziomie. O wynikach prowadzonych rozmów poinformujemy opinię publiczną w osobnym oświadczeniu niezwłocznie po uzyskaniu decyzji władz miasta Lubina" - dodano w komunikacie.

 

Stilon Gorzów przez dziesięć sezonów występował w ekstraklasie siatkarzy. Po raz pierwszy w sezonie 1961/62, po raz ostatni w 2003 roku (pod nazwą GTPS). Był jedną z drużyn, która w 2000 roku zainaugurowała rozgrywki w pierwszym sezonie ligi zawodowej w Polsce (PLS). Największe sukcesy klubu to srebrny (2000) i brązowy medal (1999) mistrzostw Polski oraz Puchar Polski wywalczony w 1997 roku. Cuprum Lubin z kolei występuje w PlusLidze od 2014 roku. W swoim drugim sezonie w siatkarskiej elicie klub zajął najlepsze w historii - piąte miejsce w rozgrywkach.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie