Ronnie O'Sullivan zszokował w swoim stylu. "Najwyższa pora"

Ronnie O'Sullivan.

Siedmiokrotny mistrz świata w snookerze Anglik Ronnie O'Sullivan nie chce, aby kolejne czempionaty globu odbywały się nadal w Sheffield. Według niego "Crucible Theatre" jest za mały.

"Najwyższa pora, aby rywalizacja o mistrzostwo świata przeniesiona została w kolejnej edycji z Sheffield. Mogłaby odbyć się w Chinach lub w Arabii Saudyjskiej" - powiedział O'Sullivan w rozmowie z dziennikarzem bulwarowego "The Sun".

Właśnie w Arabii Saudyjskiej Anglik triumfował w marcowych zawodach World Masters.

Siedmiokrotny złoty medalista MŚ, nazywany w sportowym światku "The Rocket" uważa, że rywalizacja powinna zmienić miejsce i nie odbywać się w kultowym obiekcie Crucible Theatre w Sheffield, w którym zainagurowana została w 1977 roku. Także tegoroczne mistrzostwa świata rozpoczną się tam 20 kwietnia i potrwają do 6 maja, a 48-letni snookerzysta uważany jest za kandydata numer 1 do kolejnego tytułu.

Zdaniem O'Sullivana, który wszystkie tytuły wywalczł w Sheffield, jednym z głównych powodów zmiany jest zbyt mała liczba miejsc na widowni, na której zmagania może obserwać zaledwie 980 sympatyków snookera.