Jest komunikat w sprawie nowego klubu w PlusLidze. "Chcielibyśmy zdementować plotki"

Siatkówka
Jest komunikat w sprawie nowego klubu w PlusLidze. "Chcielibyśmy zdementować plotki"
fot. PAP, Facebook
Jest komunikat w sprawie nowego klubu w PlusLidze

Jak dowiedzieliśmy się niedawno, od przyszłego sezonu w PlusLidze występować będzie zespół Stilon Gorzów. Teraz pojawił się komunikat w sprawie plotek dotyczących drużyny z Gorzowa Wielkopolskiego.

O tym, że Stilon Gorzów będzie występować w PlusLidze dowiedzieliśmy się w niedzielę 14 kwietnia. Informację o zmianie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce przekazał prezydent Gorzowa Wielkopolskiego - Jacek Wójcicki. Zaskakującą wiadomość potwierdził prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Enea Czarni Radom ogłosili ważną decyzję! "W klubie zajdzie wiele zmian"

 

W mediach pojawiały się informacje, jakoby Stilon Gorzów miał wykupić prawa do gry w PlusLidze od Cuprum Lubin. W mediach społecznościowych pojawił się jednak komunikat w tej sprawie. 

 

"W związku z pojawiającymi się licznymi, nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi zarówno klubu Cuprum Lubin SA i Agencja Inwestycyjna Stilon Gorzów Wielkopolski, chcielibyśmy zdementować plotki jakoby klub z Gorzowa odkupił licencję na grę w PlusLidze. Z całą stanowczością podtrzymujemy, iż PlusLiga siatkówki zagości od sezonu 2024/2025 w Gorzowie Wielkopolski na zasadach fuzji obu klubów. Prosimy media o wstrzymanie się od rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. O wszelkich szczegółach poinformujemy wkrótce na wspólnie zwołanej konferencji obu zainteresowanych klubów" - można przeczytać na profilu Agencji Inwestycyjnej Stilon Gorzów na platformie Facebook. 

 

Stilon swoje mecze będzie rozgrywał w Arenie Gorzów, obiekcie oddanym do użytku w grudniu 2023 roku. W styczniu rozegrano tam mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA), wygrane przez reprezentację Polski. Do gorzowskiego klubu z budżetu miasta trafi 1 200 000 zł.

 

Stilon Gorzów przez dziesięć sezonów występował w ekstraklasie siatkarzy. Po raz pierwszy w sezonie 1961/62, po raz ostatni w 2003 roku (pod nazwą GTPS). Był jedną z drużyn, która w 2000 roku zainaugurowała rozgrywki w pierwszym sezonie ligi zawodowej w Polsce (PLS). Największe sukcesy klubu to srebrny (2000) i brązowy medal (1999) mistrzostw Polski oraz Puchar Polski wywalczony w 1997 roku.

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Serbia - Niemcy. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie