Iga Świątek z awansem do półfinału! Wielkoszlemowa mistrzyni postawiła się Polce

Iga Świątek
Iga Świątek

Iga Świątek awansowała do półfinału tegorocznej edycji turnieju WTA w Stuttgarcie. Polka pokonała zwyciężczynię US Open z 2021 roku - Emmę Raducanu w dwóch setach 7:6 (7:2), 6:3.

Mecz rozpoczął się od sporej niespodzianki. Raducanu już na początku wygrała gema serwisowego przeciwniczki. Świątek jednak bardzo szybko odpowiedziała, przełamując powrotnie rywalkę. Później obie zawodniczki skutecznie broniły swoich serwisów. Przez to o wyniku pierwszego seta musiał zadecydować tie-break. Chłodniejszą głowę zachowała liderka światowego rankingu, która wygrała ostatnią partię 7:2.

Początek drugiego seta należał do tenisistki pochodzącej z Raszyna. Świątek rozpoczęła partię od przełamania przeciwniczki. Zwyciężczyni US Open z 2021 roku próbowała zatrzymać rozpędzoną oponentkę. Przez chwilę wydawało się, że Brytyjka dogoni Polkę. Pierwsza rakieta świata okazała się jednak zbyt mocna. 22-latka wygrała drugą partię 6:3.

Dzięki temu Świątek zapewniła sobie awans do półfinału tegorocznej edycji turnieju WTA w Stuttgarcie. Już wiadomo, z kim Polka zmierzy się w swoim kolejnym meczu. Jej przeciwniczką w półfinale będzie Jelena Rybakina, która obecnie plasuje się na czwartym miejscu w rankingu WTA.

Iga Świątek - Emma Raducanu 7:6 (7:2), 6:3