Dobre wieści dla Polek. Tak może wyglądać ranking WTA

Tenis
Dobre wieści dla Polek. Tak może wyglądać ranking WTA
fot. PAP

W ostatnich dniach dwie czołowe polskie tenisistki świetnie radzą sobie na kortach. Dobra dyspozycja może zaowocować w najnowszym rankingu WTA. Jak zmieni się notowanie? Czy Polki awansują?

Iga Świątek idzie jak burza w drodze po kolejny triumf prestiżowego turnieju w Stuttgarcie. Polka na niemieckich kortach ma niesamowity bilans - nie przegrała na nich ani razu, a odniosła aż 13 zwycięstw! W ćwierćfinale wygrała z Emmą Raducanu, a w walce o finał czeka ją jeszcze większe wyzwanie - potyczka z Eleną Rybakiną.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sensacja! Wielka rywalka Świątek nie zagra w półfinale

 

Raszynianka triumfowała w ostatnich dwóch edycjach niemieckich zawodów, więc kolejny raz sprawiłby, że wyjdzie "na zero". Jej przewaga nad drugą Aryną Sabalenką jednak wzrośnie. Białorusinka dość zaskakująco odpadła bowiem już na etapie ćwierćfinału, zatem pożegna się ze sporą liczbą punktów. Wyeliminowała ją Czeszka Marketa Vondrousowa. Ona z kolei dzięki temu zwycięstwu awansuje - na siódmą bądź szóstą (jeśli wygra cały turniej) pozycję.

 

Nie samym Stuttgartem jednak człowiek żyje. Na kortach w Rouen o zwycięstwo walczy Magda Linette. Polka bardzo dobrze poradziła sobie w ćwierćfinale. Dzięki temu już awansowała z 60. na 53. miejsce, a z każdym kolejnym zwycięstwem będzie jeszcze wyżej. Jeśli w półfinale pokona Anhelinę Kalininę - w nowym rankingu uplasuje się na 48. pozycji, wyprzedzając Magdalenę Fręch (z 52. na 50. miejsce). W przypadku końcowej wygranej - na 45.

 

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie