Lider pokonany! Legia Warszawa górą w hicie kolejki

Koszykówka
Lider pokonany! Legia Warszawa górą w hicie kolejki
Fot. PAP
Legia Warszawa wygrała z liderem ORLEN Basker Ligi, Anwilem Włocławek

W hitowym meczu ORLEN Basket Ligi Legia Warszawa pokonała liderów tabeli, Anwil Włocławek 96:87!

Przyjezdni świetnie weszli w to spotkanie i głównie dzięki Luke'owi Petraskowi prowadzili 0:8. Zareagował na to Ray Cowels, ale po późniejszej kolejnej trójce Petraska różnica wzrosła do 11 punktów. Legia krok po kroku zaczęła jednak odrabiać straty - po trafieniu Lorena Jacksona przegrywała już tylko punktem! Ostatecznie dzięki zagraniu Tomasa Kyzlinka po 10 minutach było 23:26.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zasłużony reprezentant Polski kończy karierę. Wiemy, kiedy rozegra ostatni mecz

 

Jackson zaraz na początku drugiej kwarty zmieniał sytuację na korzyść ekipy z Warszawy. Włocławianie mogli liczyć na trójki Kamila Łączyńskiego oraz Amira Bella i później uciekali na osiem punktów. Gospodarze znowu odpowiedzieli - tym razem serią 14:0 i po trafieniach Christiana Vitala byli już lepsi! Ostatecznie po rzutach wolnych Marcela Ponitki pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:40.

 

Josip Sobin zaraz na początku trzeciej kwarty dawał ekipie trenera Marka Popiołka nawet 12 punktów przewagi. Amir Bell starał się na to reagować, ale jego akcje w tym momencie nie wystarczały. Późniejsze trójki Tomasa Kyzlinka i Victora Sandersa pozwoliły na nawiązanie rywalizacji. Nie do zatrzymania był jednak Christian Vital - dzięki niemu Legia ciągle była na prowadzeniu. Po akcji Raya Cowelsa po 30 minutach było 76:69.

 

W kolejnej części meczu ważnym graczem był Tyran De Lattibeaudiere, ale po trójce Kyzlinka włocławianom brakowało tylko pięć punktów. W kluczowym momentach gospodarze mogli liczyć na Arica Holmana oraz Christiana Vitala. Ostatecznie Legia zwyciężyła 96:87!

 

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Christian Vital z 30 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami. Luke Petrasek zdobył dla gości 29 punktów i 6 zbiórek.

 

ORLEN Basket Liga - 29. kolejka
Legia Warszawa - Anwil Włocławek 96:87 (23:26, 25:14, 28:29, 20:18)

 

Legia: Christian Vital 30, Aric Holman 13, Marcel Ponitka 11, Loren Jackson 8, Raymond Cowels III 8, Tyran De Lattibeaudiere 8, Grzegorz Kulka 7, Josip Sobin 6, Dariusz Wyka 5;

 

Anwil: Luke Petrasek 29, Tomas Kyzlink 20, Victor Sanders 13, Amir Bell 10, Janari Joesaar 9, Kamil Łączyński 3, Jakub Garbacz 3, Ziga Dimec 0, Mateusz Kostrzewski 0.

PLK.PL
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie