Zadecydował piąty mecz! Mistrzostwo Turcji dla drużyny Stysiak i Lavariniego

Siatkówka
Zadecydował piąty mecz! Mistrzostwo Turcji dla drużyny Stysiak i Lavariniego
fot. Cyfrasport
Magdalena Stysiak wywalczyła mistrzostwo Turcji.

Drużyna Fenerbahce Opet Stambuł z Magdaleną Stysiak w składzie i trenerem Stefano Lavarinim na ławce wywalczyła mistrzostwo Turcji. W piątym spotkaniu siatkarki tego klubu wygrały z Eczacibasi Dynavit Stambuł 3:0.

Finałowa rywalizacja w lidze tureckiej była dość wyrównana. Siatkarki Fenerbahce wygrały pierwszy mecz 3:1, w drugim górą było Eczacibasi, wygrywając 3:2. Zespół Stysiak i Lavariniego triumfował w trzecim starciu 3:0, a w czwartym znów zwyciężyło Eczacibasi – 3:0.

 

Zobacz także: Kogo nie powołał Lavarini? Największe nieobecne w polskiej kadrze siatkarek 2024

 

Piąte, decydujące spotkanie było emocjonujące szczególnie w trzeciej partii. Fenerbahce obroniło trzy setbole i ostatecznie zwyciężyło 27:25, a w całym meczu 3:0.

 

 

 

 

Magdalena Stysiak w niedzielnym meczu na parkiecie pojawiła się tylko na krótkie momenty w drugim oraz trzecim secie i nie zdobyła punktu. Z kolei inna reprezentantka Polski Martyna Czyrniańska występująca w Eczacibasi w ogóle nie zagrała.

 

 

 

 

Oba zespoły w rywalizacji o złoty medal spotkały się także przed rokiem i wówczas również zwyciężyły "żółte anioły" (3—0). Ekipa Stysiak i selekcjonera biało-czerwonych w obecnym sezonie sięgnęła także po Puchar Turcji.

 

Fenerbahce Opet Stambuł – Eczacibasi Dynavit Stambuł 3:0 (25:18, 25:22, 27:25)

Robert Murawski/Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie