Słynny siatkarz zakończył karierę. Kibice PlusLigi dobrze go znają

Siatkówka
Słynny siatkarz zakończył karierę. Kibice PlusLigi dobrze go znają
fot. PAP
Daniel McDonnell w barwach trefla Gdańsk w sezonie 2017/2018.

Stanowił o sile reprezentacji Stanów Zjednoczonych, a teraz odwiesił buty na kołek. Daniel McDonnell po 16 latach zawodowego grania zakończył karierę. W przeszłości reprezentował barwy Trefla Gdańsk.

Amerykański zawodnik w sezonie 2017/2018 zawitał do Polski. Jego roczny kontrakt z Treflem Gdańsk okazał się bardzo owocny. Zespół z Trójmiasta wywalczył wówczas Puchar Polski, a także brązowy medal PlusLigi, w dwóch decydujących spotkaniach pokonując Indykpol AZS Olsztyn.

 

ZOBACZ TAKŻE: Prezes finalisty ligi włoskiej potwierdza - słynny siatkarz będzie grał w jej klubie

 

Kariera McDonnella była bogata w zmiany. Występował w ośmiu klubach, ale to jeden ewidentnie skradł jego serce. Pierwszy raz barwy Chaumont VB 52 Haute-Marne zaczął reprezentować w 2016 roku. Wracał jednak dwukrotnie i to tam zdecydował się zakończyć swoją przygodę na parkiecie.

 

 

"Po wzorcowej karierze czas na odłożenie butów! CVB52 życzy swojemu kapitanowi Danowi udanej sportowej emerytury! Świetny gracz na każdej płaszczyźnie, który dał z siebie wszystko podczas swoich 3 sezonów w Chaumont" - podpisano grafikę zamieszczoną na profilu klubu.

 

McDonnell stanął na najniższym stopniu podium mistrzostw świata z 2018 roku. W dorobku posiada także srebrny i brązowy medal Ligi Narodów. 

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie