A jednak! Gwiazda odchodzi z Tauron Ligi

Siatkówka

Ogromne osłabienie ŁKS-u Commercecon Łódź! Z zespołu odchodzi czołowa postać, rozgrywająca Roberta Ratzke. Gwiazda jest łączona z ligą turecką.

O odejściu zawodniczki poinformowano za pośrednictwem klubu. Siatkarka broniła jego barw od 2021 roku.

 

"Z naszą dziuplą rozstaje się Roberta Ratzke. Mówimy "do zobaczenia" nie tylko wspaniałej siatkarce, ale również fantastycznej osobie. Roberta, obrigado!" - napisano na profilu ŁKS-u Commercecon Łódź.

 

ZOBACZ TAKŻE: Ogromna ulga dla ZAKSY. Lider zespołu zostaje!

 

Ratzke zdobyła z łódzkim zespołem mistrzostwo Polski i awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Z reprezentacją Brazylii sięgnęła po srebro igrzysk olimpijskich w Tokio. Taki sam krążek wywalczyła podczas mistrzostw świata w 2022 roku. 

 

Ivolleymagazine.it już jakiś czas temu donosił, że Brazylijka podobno ma przenieść się do czwartej drużyny ligi tureckiej - Turk Hava Yollari. Tam ma zastąpić inną reprezentantkę swojego kraju - Macris Carneiro. 

 

W lidze tureckiej występują reprezentantki Polski - Magdalena Stysiak (Fenerbahce) i Martyna Czyrniańska (Eczacibasi). Powiązany z Turcją jest także trener reprezentacji Polski, Stefano Lavarini. Prowadzi on Fenerbahce.

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie