Iga Świątek zrobiła swoje! Pewny awans do kolejnej rundy turnieju w Madrycie

Iga Świątek - Xiyu Wang. Wynik meczu. Kto wygrał?

Iga Świątek w przekonującym stylu awansowała do trzeciej rundy turnieju w Madrycie. Liderka rankingu WTA pokonała Xiyu Wang 2:0 (6:1, 6:4). W trzeciej rundzie zmagań jej przeciwniczką będzie Sorana Cirstea.

Polka znakomicie zaprezentowała się w pierwszej partii. Wystarczy wspomnieć, że aż trzykrotnie przełamała rywalkę. Większość gemów wygrała niewielkim nakładem sił. Chinka wygrała tylko jednego gema przy swoim serwisie. Set potrwał zaledwie 31 minut. Świątek zwyciężyła 6:1 i wyszła na prowadzenie 1:0 w całym spotkaniu.

Drugi set również rozpoczął się dobrze dla liderki światowego rankingu. Świątek szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Potem 52. rakieta świata przebudziła się i zaczęła wygrywać swoje gemy serwisowe. Natomiast przy stanie 4:2 dla Polki Chince udało się ją przełamać i doprowadzić do wyniku 4:3.

Kolejny gem znowu padł łupem Wang. Tym razem wygrała do zera. Świątek musiał w tym momencie zażegnać kryzys i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W kolejnym gemie zachowała spokój i doprowadziła do stanu 5:4. Następnie musiała obronić serwis rywalki, żeby wygrać mecz. Wtedy Polka zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i przełamała przeciwniczkę. Świątek wykorzystała pierwszą piłkę meczową i wygrała seta 6:4 i całe starcie 2:0. Jej rywalką w 1/8 finału turnieju w stolicy Hiszpanii będzie Sorana Cirstea.

Iga Świątek - Xiu Wang 2:0 (6:1, 6:4)