Kolejna niespodzianka w WTA w Madrycie! Niedawno postraszyła Igę Świątek

Emma Raducanu odpadła z turnieju w Madrycie.

Emma Raducanu odpadła z turnieju WTA w Madrycie. Triumfatorka US Open z 2021 roku niespodziewanie przegrała w dwóch setach z Marię Lourdes Carle i już pożegnała się z hiszpańskim turniejem.

Spotkanie od początku było jednostronne i Argentynka wypracowała sobie solidną przewagę. Dość powiedzieć, że pierwszego seta wygrała 6:2. W drugiej partii Raducanu również przegrała 2:6 i całe spotkanie w dwóch setach.

Raducanu w swoim poprzednim spotkaniu zmierzyła się z Igą Świątek w Stuttgarcie. Spotkanie z liderką rankingu WTA było znacznie bardziej wyrównane. Brytyjka co prawda również przegrała w dwóch setach, ale 6:7 i 3:6.

W 1/32 finału Lourdes Carle zmierzy się z Wieroniką Kudiermietową.

Wcześniej z turnieju w Madrycie odpadła między innymi faworytka gospodarzy, Paula Badosa.

Emma Raducanu - Maria Lourdes Carle 2:6, 2:6