Jastrzębski Węgiel jednak ze srebrem! Poznaliśmy nowego mistrza Polski

Trefl Gdańsk pokonał AT Jastrzębski Węgiel w finale siatkarskich mistrzostw Polski juniorów młodszych.

W Kętrzynie rozegrano mistrzostwa Polski juniorów młodszych w siatkówce. Po tytuł sięgnął Trefl Gdańsk, który w finale pokonał AT Jastrzębski Węgiel. Brązowy medal wywalczyła drużyna UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie.

W dniach 24–28 kwietnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kętrzynie rozegrano mistrzostwa Polski juniorów młodszych 2024. W turnieju wystartowało osiem drużyn: Trefl Gdańsk, AT Jastrzębski Węgiel, KS Metro Warszawa, Enea Energetyk Poznań (grupa I) oraz UMKS MOS Wola Warszawa, UKS MKS MDK Warszawa, Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, AKS V LO Rzeszów (grupa II).

Po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup awansowały do półfinałów. W nich Trefl Gdańsk pokonał UMKS MOS Wola Warszawa 3:1, a AT Jastrzębski Węgiel pewnie ograł AKS Rzeszów 3:0. W meczu o trzecie miejsce drużyna ze stolicy wygrała z AKS 3:2 (17:15 w tie-breaku).

W wielkim finale młodzi siatkarze Trefla Gdańsk zmierzyli się z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. Pierwszy set dla gdańszczan (25:21), drugi dla jastrzębian (18:25), ale w kolejnych dość pewnie wygrał Trefl (25:20, 25:22). Najlepszym zawodnikiem meczu był przyjmujący Maciej Korona, który zdobył dla Trefla 21 punktów. Został on wybrany również MVP całej imprezy.

Wyniki decydujących meczów:

2024-04-28: UMKS MOS Wola Warszawa – AKS Rzeszów 3:2 (23:25, 25:17, 25:22, 30:32, 17:15) /mecz o 3. miejsce
2024-04-28: Trefl Gdańsk – AT Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:21, 18:25, 25:20, 25:22) /FINAŁ