Złoto dla siatkarek Wieżycy! W finale ograły drużynę ze stolicy

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - mistrz Polski juniorek młodszych 2024 w siatkówce.

W Konstantynowie Łódzkim odbyły się mistrzostwa Polski juniorek młodszych w siatkówce. W finale GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca pokonała drużynę UMKS MOS Wola Warszawa. Brązowy medal wywalczyły zawodniczki SMS Ostrów Łaskovia Łask.

Mistrzostwa Polski juniorek młodszych odbyły się w dniach 24–28 kwietnia w Konstantynowie Łódzkim. W turnieju wystartowało osiem drużyn: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, AZS AWF Wrocław, UMKS WAN MOS Wola Warszawa, Pogoń Proszowice (grupa A) oraz Energa MKS SMS Kalisz, UKS Lider Konstantynów Łódzki, SMS Ostrów Łaskovia Łask, #VolleyWrocław (grupa B).

Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup wywalczyły awans do półfinałów. W nich drużyna z Warszawy pokonała Energa MKS SMS Kalisz 3:0, a Wieżyca - również w trzech setach - ograła Łaskovię.

Drużyna SMS Ostrów Łaskovia Łask w meczu o trzecie miejsce okazała się lepsza od ekipy z Kalisza, wygrywając 3:1. W wielkim finale GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca pokonała 3:1 UMKS MOS Wola Warszawa. W pierwszej partii wygrała ekipa ze stolicy, w kolejnych jednak górą była Wieżyca, która z seta na set osiągała coraz większą przewagę.

Nagrodę najlepszej zawodniczki meczu finałowego otrzymała Zofia Pinderska, która zdobyła w tym starciu aż 30 punktów (24/51 w ataku + 2 asy + 4 bloki); została ona uznana również najlepszą atakującą całej imprezy. Nagrodę MVP dla najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Wiktoria Szewczyk – rozgrywająca zwycięskiej drużyny.

Decydujące mecze MP juniorek młodszych 2024:

2024-04-28: SMS Ostrów Łaskovia Łask – Energa MKS SMS Kalisz 3:1 (20:25, 25:21, 25:21, 25:18) /o 3. miejsce
2024-04-28: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – UMKS WAN MOS Wola Warszawa 3:1 (19:25, 25:20, 25:23, 25:17) /finał.

Nagrody indywidualne MP juniorek młodszych 2024:

MVP: Wiktoria Szewczyk (GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca)

najlepsza rozgrywająca: Martyna Bulzacka (SMS Ostrów Łaskovia Łask)
najlepsza przyjmująca: Natasza Ornoch (UMKS WAN MOS Wola Warszawa)
najlepsza atakująca: Zofia Pinderska (GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca)
najlepsza środkowa: Maria Kaczmarzyk (UMKS WAN MOS Wola Warszawa)
najlepsza libero: Nicole Gucwa (Energa MKS SMS Kalisz).