Najpierw zwycięstwo, a teraz takie wieści dla naszych siatkarek! I to tuż przed igrzyskami

Siatkówka
Najpierw zwycięstwo, a teraz takie wieści dla naszych siatkarek! I to tuż przed igrzyskami
fot. FIVB
Najpierw zwycięstwo, a teraz takie wieści. Co za dzień dla polskich siatkarek!

Polskie siatkarki znakomicie rozpoczęły rywalizację w tegorocznej Lidze Narodów - nasze zawodniczki pokonały 3:0 Włoszki. Zwycięstwo to jednak dopiero początek dobrych informacji. Okazuje się bowiem, że dzięki temu wynikowi reprezentacja zaliczyła awans w rankingu FIVB. Tak dobrze jeszcze w XXI wieku nie było!

Tegoroczny sezon reprezentacyjny jest wyjątkowy. Imprezą docelową są igrzyska w Paryżu - najważniejsze sportowe wydarzenie czterolecia. Tym samym Liga Narodów - choć wciąż ważna - stała się jednak elementem przygotowań do turnieju olimpijskiego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Amerykański sen czy raczej koszmar?


Polskie siatkarki już w pierwszym meczu tych rozgrywek pokazały moc. Ich rywalkami na otwarcie rywalizacji były utytułowane Włoszki. "Biało-Czerwone" spisały się znakomicie, wygrywając 3:0. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego potrafiły przetrwać słabsze momenty i skutecznie grały w końcówkach setów.

 

Zwycięstwo miało jeszcze jedno ważne następstwo. Okazuje się bowiem, że dzięki pokonaniu Włoszek nasza kadra awansowała na piąte miejsce w rankingu FIVB. Tak wysoko w XXI wieku Polki jeszcze nie były!

 

Nasze panie wyprzedziły Chinki oraz właśnie Włoszki. Teraz przed nimi są już tylko cztery reprezentacje - Serbii, Brazylii, Stanów Zjednoczonych i liderującej Turcji. 

 

Jakub Żelepień/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie