Oficjalnie. Trener z PlusLigi pożegnał się z zespołem

Siatkówka
Oficjalnie. Trener z PlusLigi pożegnał się z zespołem
fot. PAP
Siatkarze Trefla Gdańsk z trenerem

Odejść w Treflu Gdańsk ciąg dalszy. Po tym, jak pożegnano kilku zawodników, przyszedł czas na trenera. Igor Juricić już nie jest szkoleniowcem zespołu z Trójmiasta.

Zespół prowadzony przez Juricicia zajął szóste miejsce w zakończonym już sezonie PlusLigi. W walce o piątą pozycję uległ Bogdance LUK Lublin. Wiadomo już, że w przyszłym sezonie koncepcja na tę drużynę ma być inna.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nikola Grbić podjął decyzję! Poznaliśmy skład Polaków na pierwszy turniej Ligi Narodów siatkarzy

 

O zakończeniu współpracy z Chorwatem mówiło się już od dłuższego czasu. Teraz jego odejście stało się faktem.

 

- Po dwóch latach pracy i wyzwań na polu sportowym nadszedł czas, by pożegnać trenera Igora Juricicia. Projekt, który tworzył, dobiegł końca. Po dokładnej analizie doszliśmy do wniosku, że nadszedł czas na zmiany – powiedział prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski, cytowany na stronie internetowej.

 

Gadomski w jednym z wywiadów wspominał, że w klubie chcą postawić na świeżą i polską myśl szkoleniową. I choć oficjalnie jeszcze nie ogłoszono, kto zastąpi chorwackiego szkoleniowca, mówi się, że będzie to Mariusz Sordyl. W latach 2008-2011 trenował on Indykpol AZS Olsztyn. 

 

Rozbiór zespołu z Trójmiasta trwa. Ostatnio z drużyną pożegnali się Karol Urbanowicz, Patryk Niemiec, Mikołaj Sawicki i Kewin Sasak.

Karolina Potrykus/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie