Gigant w tarapatach. Winiarski ich upokorzył!

Siatkówka
Gigant w tarapatach. Winiarski ich upokorzył!
fot. FIVB
Reprezentacja Serbii oddala się od awansu na igrzyska do Paryża

Po pierwszym tygodniu zmagań w siatkarskiej Lidze Narodów mężczyzn nie brakuje zaskakujących rezultatów. Z pewnością za niespodziankę uchodzi kiepska postawa Serbów, którzy ponieśli aż trzy porażki - ostatnio z Niemcami, których selekcjonerem jest Michał Winiarski.

Dla naszych zachodnich sąsiadów był to premierowy triumf w tegorocznej edycji VNL. Wcześniej niemieccy siatkarze ulegli Włochom 0:3, Kubie 1:3 oraz Argentynie 1:3. Z kolei Serbowie zaczęli od wygranej z Iranem 3:1, aby przegrać z Japonią 0:3 i Brazylią 1:3.

 

Starcie serbsko-niemieckie było dosyć jednostronne. Ekipa z Bałkanów tylko w pierwszym secie przekroczyła barierę 20 punktów. Jej postawa u progu tegorocznych rozgrywek Ligi Narodów jest dużym rozczarowaniem - tym bardziej, że Serbowie wciąż walczą o awans na igrzyska olimpijskie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany w rankingu FIVB! Porażka Polski odcisnęła piętno

 

Zespół dowodzony przez Winiarskiego niejako dobił kiepsko spisujących się Serbów, ale samemu ma wiele do poprawy. Bilans Niemców jest przecież taki sam, a za chwilę czeka ich konfrontacja z Brazylią.

 

W innym meczu kończącym zmagania pierwszego tygodnia Ligi Narodów reprezentacja Argentyny pokonała Iran 3:2. "Persowie" dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale dali sobie wydrzeć zwycięstwo. O ile w kontekście Serbii czy Niemiec można mówić o rozczarowaniu, tak w przypadku dyspozycji Iranu należy powiedzieć o katastrofie. Dowód? Komplet czterech porażek i ostatnie miejsce w tabeli VNL.

 

Co innego Argentyna, która po dwóch porażkach odniosła dwie wygrane i w tym momencie zajmuje ósme miejsce - ostatnie dające awans do turnieju finałowego w Łodzi.

 

Serbia - Niemcy 0:3 (21:25, 20:25, 20:25)
Iran - Argentyna 2:3 (25:23, 29:31, 25:20, 20:25, 13:15)

 

Skróty obu meczów w załączonym materiale wideo.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie