FEN 55 w Ostródzie: Karta walk. Kto walczy?

Mateusz TudekSporty walki
FEN 55 w Ostródzie: Karta walk. Kto walczy?
Fot. FEN
FEN 55 w Ostródzie: Karta walk. Kto walczy?

Przed nami gala FEN 55 w Ostródzie. W walce wieczoru poznamy nowego mistrza organizacji w kategorii półśredniej. O pas powalczą Mansur Abdurzakov i Michał Pietrzak. Łącznie na kibiców czeka 10 pojedynków. Kto walczy na FEN 55 w Ostródzie? Oto karta walk gali.

W ciągu ostatnich tygodni rozpiska sobotniego wydarzenia kilkukrotnie ulegała roszadom. Wystarczy wspomnieć, że w trzech głównych starciach gali częściowo zmienił się skład personalny. Pierwotnie w walce mistrzowskiej w dywizji półśredniej Mansur Abdurzakov miał zmierzyć się z Magomedem Magomedovem. Niedoszły rywal "Borza" nie otrzymał jednak wizy na przylot do Polski. Jego miejsce w karcie walk tydzień przed galą zajął Pietrzak. Pojedynek zachował status mistrzowski. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Druga szansa. To będzie nowy mistrz FEN w kategorii półśredniej?

 

Natomiast w co-main evencie przeciwnikiem Patryka Duńskiego będzie Mateusz Makarowski. Początkowo zawodnik z Iławy miał walczyć o pas w wadze lekkiej z Damianem Rzepeckim. Ten jednak wycofał się ze starcia ze względu na kontuzję. Z tego samego powodu na FEN 55 nie wystąpi Dominika Steczkowska, która w formule K-1 miała skrzyżować rękawice z Laurą Grzyb. Ostatecznie rywalką niepokonanej pięściarki będzie Oliwia Stawska. 

 

Wymienione roszady nie wpłynęły jednak na atrakcyjność rozpiski. Abdurzakov i Pietrzak powalczą o zwakowany przez Cezarego Oleksiejczuka tytuł. Były mistrz ma chrapkę na powrót na tron i wszystko wskazuje na to, że zwycięzca sobotniego starcia będzie jego rywalem na jednej z kolejnych gal. Z kolei potyczka Duński - Makarowski zapowiada się bardzo interesująco. Obaj zawodnicy znani są z widowiskowego stylu, a ich walki budzą ogrom emocji. 

 

Wcześniej do klatki FEN wejdzie Laura Grzyb. Pięściarka po 10 zwycięstwach w boksie zapragnęła nowego wyzwania. I tak na FEN 55 stoczy bój w formule K-1. O ile pojedynki na tych zasadach na galach FEN odbywają się od lat, tak po raz pierwszy dojdzie do walki w małych rękawicach. Łącznie na kibiców czeka 10 walk - sześć zawodowych w formule MMA, trzy na zasadach MMA semi-pro i jedną w K-1. 

 

Transmisja gali FEN 55 w Ostródzie w sobotę 15 czerwca w Polsacie Sport Fight i na Polsat Box Go (od 18:30) oraz w Super Polsacie (od 20:00). 

FEN 55 w Ostródzie: Karta walk. Kto walczy?

Karta główna: 


77,1 kg: Mansur Abdurzakov (10-4) - Michał Pietrzak (11-7-1) – o pas mistrzowski

70,3 kg: Mateusz Makarowski (11-6-1) - Patryk Duński (11-6-1)
57 kg K-1: Laura Grzyb - Oliwia Stawska
77,1 kg: Wawrzyniec Bartnik (8-4) - Vladimir Bykov (8-0)
120,2 kg: Mateusz Olech (4-0) - Genadi Jorjoliani (7-4)
83,9 kg:  Dawid Gryń (1-3) - Alan Szymański (0-2)

 

Karta wstępna:


65,8 kg: Sebastian Decowski (2-0) - Sardor Ochilov (3-1)
77,1 kg Semi-Pro: Bartosz Bociański - Mateusz Rosłoński
65,8 kg Semi-Pro: Grzegorz Kowalski - Maciej Zalewski
83,9 kg Semi-Pro: Łukasz Makowski - Daniel Łucek

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie