Ważne decyzje w zarządzie Ekstraklasy. Wszystko już jasne

Piłka nożna
Ważne decyzje w zarządzie Ekstraklasy. Wszystko już jasne
fot. PAP
Ważne decyzje w zarządzie Ekstraklasy. Wszystko już jasne

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy S.A. wybrało Radę Nadzorczą na najbliższy rok. Zadecydowano także o przedłużeniu kadencji prezesa spółki Marcina Animuckiego oraz wiceprezesa Macieja Kolona.

W Radzie Nadzorczej znaleźli się przedstawiciele klubów, które zakończyły poprzedni sezon na pierwszych czterech miejscach: Wojciech Strzałkowski z Jagiellonii Białystok, Patryk Załęczny ze Śląska Wrocław, Dariusz Mioduski z Legii Warszawa oraz Jarosław Mroczek z Pogoni Szczecin. Pozostałe kluby na swoich reprezentantów wybrały Wojciecha Cygana z Rakowa Częstochowa oraz Sławomira Stempniewskiego z Radomiaka Radom. Skład uzupełnia przedstawiciel, a zarazem prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza.

 

ZOBACZ TAKŻE: Grosicki zebrał kolegów na treningu i ogłosił. To koniec kariery

 

Decyzją Rady od 1 lipca rozpocznie się kolejna kadencja Animuckiego, który na czele spółki stoi od 2017 roku, oraz wiceprezesa Kolona.

 

- Sezon 2023/24 stał pod znakiem wielu sukcesów i niezakłóconego rozwoju Ekstraklasy. Jako liga zanotowaliśmy ponowny wzrost przychodów, rozgrywki przyciągnęły na stadiony rekordowe 3,7 mln kibiców, osiągnęliśmy kolejny awans w rankingu UEFA, a nowe projekty, jak centrum mediowe Ekstraklasa Live Park, nabierają kształtów. Osiągnięte cele to także zasługa rzeczowych dyskusji i dobrej współpracy w ramach Rady Nadzorczej, dlatego wszystkim członkom ustępującej Rady Nadzorczej składam podziękowania za pracę w trakcie poprzednich rozgrywek - powiedział, cytowany w komunikacie spółki, Strzałkowski, wybrany na przewodniczącego Rady Nadzorczej.

 

W minionym sezonie mistrzem po raz pierwszy w historii została Jagiellonia. Kolejny sezon rozpocznie się 19-21 lipca.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie