Wielki powrót do PlusLigi! Sięgnie po kolejny medal?

Andrzej AdamiecSiatkówka
Wielki powrót do PlusLigi! Sięgnie po kolejny medal?
fot. Cyfrasport
Tuomas Sammelvuo nowym trenerem Asseco Resovii Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów przekazała we wtorek ważną informację. Jak się okazuje, drużynę z PlusLigi w sezonie 2024/2025 prowadzić będzie Tuomas Sammelvuo, który z zespołem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sięgnął po wicemistrzostwo Polski.

We wtorek 25 czerwca na oficjalnej stronie internetowej zespołu Asseco Resovia Rzeszów pojawiła się informacja dotycząca nowego szkoleniowca ekipy z Podpromia. Przekazano, że zespół, który w poprzednim sezonie sięgnął po Puchar CEV, prowadzić będzie świetnie znany polskim kibicom Tuomas Sammelvuo.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny Polak zagra w Japonii. "Znakomity zawodnik"

 

"48-letni, pochodzący z Finlandii szkoleniowiec pracował w klubach i reprezentacjach narodowych. Obecnie obok pracy w Asseco Resovii Tuomas Sammelvuo pełni także rolę pierwszego trenera reprezentacji Kanady. W 2013 roku po zakończeniu kariery siatkarskiej wielokrotny reprezentant Finlandii rozpoczął pracę jako trener. Od 2013 do 2018 pracował z reprezentacją Finlandii, a w 2016 roku objął posadę pierwszego szkoleniowca Kuzbassu Kemerowo, jednej z czołowych drużyn ligi rosyjskiej. Trzy lata później z dużymi sukcesami prowadził drużynę Zenitu Sankt Petersburg. Po zakończeniu pracy z reprezentacją Finlandii, w latach 2019-2022 Tuomas Sammelvuo prowadził drużynę narodową Rosji, z którą w 2019 roku wygrał Ligę Narodów oraz zdobył srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Po rezygnacji z pracy w Zenitcie Sankt Petersburg oraz rosyjskiej federacji, Tuomas Sammelvuo pełnił funkcję pierwszego trenera w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą wygrał Tauron Puchar Polski, Ligę Mistrzów oraz wicemistrzostwo Polski" - napisano w oświadczeniu.

 

Sammelvuo ma zatem doświadczenie, jeżeli chodzi o rywalizację na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Warto podkreślić, że 48-latek będzie łączył funkcję pierwszego trenera Asseco Resovii Rzeszów z pracą w seniorskiej reprezentacji Kanady.

 

W komunikacie przekazano również nazwiska szkoleniowców, którzy będą współpracować z Finem. Asystentami Sammelvuo będą Alfredo Martilotti oraz Alek Achrem. Natomiast trenerem od przygotowania fizycznego będzie Gabriele Dedda.

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie