Kolejny Polak zagra w Japonii. "Znakomity zawodnik"

Kolejny Polak zagra w Japonii. "Znakomity zawodnik"
fot. PAP
Kolejny Polak zagra w Japonii. "Znakomity zawodnik"

Powiększa się kolonia polskich siatkarzy w Japonii. Po tym, jak potwierdzony został transfer Aleksandra Śliwki, teraz klub w Kraju Kwitnącej Wiśni znalazł Maciej Muzaj. Atakujący podpisał kontrakt z Tokio Great Bears. - Od dawna chciałem grać w Japonii, więc jestem bardzo wdzięczny za szansę, jaką dał mi klub - powiedział siatkarz, cytowany w oficjalnym komunikacie.

Maciej Muzaj to doświadczony, 30-letni siatkarz, który ma za sobą występy w Polsce, Rosji i we Włoszech. Poprzedni sezon spędził w PSG Stali Nysa, ale już w marcu jasne było, że nie pozostanie w ekipie z województwa opolskiego na kolejny rok. Medialne pogłoski mówiły o potencjalnej przeprowadzce atakującego do ligi japońskiej. Teraz te doniesienia znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polskie siatkarki wierzą w dobry wynik na igrzyskach olimpijskich. Słowa Joanny Wołosz napawają optymizmem


Muzaj został bowiem właśnie ogłoszony jako nowy zawodnik Tokio Great Bears. – Jestem bardzo szczęśliwy i zaszczycony możliwością dołączenia do Tokio Great Bears. Od dawna chciałem grać w Japonii, więc jestem bardzo wdzięczny za szansę, jaką dał mi klub. Atmosfera i energia japońskiej siatkarskiej społeczności są wspaniałe i naprawdę nie mogę się doczekać, aby być jej częścią. Wierzę, że razem z tym zespołem możemy dostarczyć naszym fanom wielu pozytywnych emocji – powiedział siatkarz, cytowany w oficjalnym komunikacie. 

 

Muzaj jest kolejnym polskim siatkarzem, który przystał na ofertę z Japonii. W przyszłym sezonie w Kraju Kwitnącej Wiśni występować będzie także Aleksander Śliwka. Poza tym w dalekiej Azji kibice oglądać będą również innych zawodników znanych z klubów PlusLigi. To TJ DeFalco, Alan Souza, Luciano Palonsky czy Alexandre Ferreira, który będzie nowym kolegą z drużyny Muzaja. Podobnie jak Polak, przeniósł się bowiem do Tokio Great Bears. 

 

Pozyskanie Muzaja skomentował trener stołecznej drużyny, Kasper Vuorinen.

 

- Muzaj to znakomity zawodnik, a jego mocną stroną jest atak. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy go pozyskać do naszego zespołu. Oprócz tego, że jest świetnym siatkarzem, jest także bardzo profesjonalny i bardzo zmotywowany, więc jego obecność pomoże nam nie tylko grać świetną siatkówkę, ale także codziennie podnosić poziom całej drużyny - ocenił szkoleniowiec. 

 

Maciej Muzaj będzie występował z numerem 22 na koszulce. 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie