200. gol Lewandowskiego! Bayern rozgromił Schalke w Pucharze Niemiec

W ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Niemiec Bayern Monachium pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0. Robert Lewandowski zdobył dwie bramki i zaliczył asystę; drugie trafienie w tym meczu było golem numer 200 strzelonym przez niego dla niemieckich klubów.

Zaledwie dwóch minut i siedemnastu sekund potrzebował Robert Lewandowski by znaleźć drogę do bramki rywali. Świetnym podaniem popisał się Franck Ribery, reprezentant polski znalazł się w sytuacji sam na sam z Ralfem Fahrmannem i pokonał go efektownym, technicznym strzałem.

Bawarczycy tworzyli kolejne groźne sytuacje, a na zdobycie drugiej bramki czekali niespełna kwadrans. Ribery niemal skopiował wcześniejszą akcję, znów zagrał do Lewandowskiego, ale tym razem polski napastnik nie zdołał oddać strzału, udało mu się jednak dośrodkować wprost na głowę nadbiegającego Thiago Alcantary, który wpakował piłkę do siatki.

W 29. minucie padła trzecia bramka. Ribery znów zagrał do Lewandowskiego, a Polak uderzył zza linii 16. metra. Nie był to trudny strzał, piłka leciała w środek bramki, ale golkiper rywali nie zdołał jej złapać. To trafienie było bramką numer 200. zdobytą przez Lewandowskiego w barwach niemieckich klubów (Borussia i Bayern).

W drugiej połowie piłkarze Bayernu kontrolowali sytuację na boisku. Goście nie mieli żadnych szans na odrobienie strat, a pogrążyła ich jeszcze czerwona kartka (za dwie żółte) dla Holgera Badstubera, którą obrońca Schalke zobaczył w 77. minucie. Piłkarze Bayernu wygrali 3:0 i awansowali do półfinału Pucharu Niemiec.

W drugim środowym meczu Hamburger SV przegrał z Borussią Moenchengladbach 1:2 (0:0). Zwycięstwo dały gościom dwa rzuty karne wykonane przez Larsa Stindla i Rafaela. Honorowe trafienie dla HSV uzyskał już w doliczonym czasie gry Bobby Wood. W pierwszym, rozegranym 28 lutego ćwierćfinale Eintracht Frankfurt pokonał Arminię Bielefeld 1:0 (1:0), a jedynego gola meczu strzelił Danny Blum. Spotkanie Sportfreunden Lotte - Borussia Dortmund zostało przełożone z powodu obfitych opadów śniegu.

Mecze 1/4 finału Pucharu Niemiec:

Eintracht Frankfurt – Arminia Bielefeld 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Danny Blum ('6)

Hamburger SV – Borussia Moenchengladbach 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Lars Stindl ('53–karny),  0:2 Rafael ('61–karny), 1:2 Bobby Wood ('90+2)

Bayern Monachium - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Robert Lewandowski ('3), 2:0 Thiago ('16), 3:0 Robert Lewandowski ('29)

Sportfreunde Lotte - Borussia Dortmund – przełożony na 14 marca.