Sporty walki

KSW 42: Karta walk

Bilety na KSW 42 są dostępne w serwisie eBilet.pl.

Gamrot to najmłodszy i jedyny niepokonany aktualnie panujący mistrz KSW. Urodzony w Kudowie-Zdroju 27-latek nie przegrał żadnej walki od momentu rozpoczęcia zawodowej kariery w 2012 roku. „Gamer” zadebiutował w KSW na gali KSW 23 i zupełnie zdominował Mateusza Zawadzkiego. Następnie trenujący w Poznaniu zawodnik wygrywał z Andre Winnerem, Jeffersonem George'em, Łukaszem Chlewickim, Rodrigo Cavalheiro Correią i Marifem Piraevem. Dzięki tej serii Gamrot stanął do walki o pas z Mansourem Barnaouim i wygrał przez decyzję sędziowską. Mistrz kategorii lekkiej obronił swoje trofeum dwukrotnie: na KSW 36 pokonał Renato Gomesa Gabriela, a na KSW 39: Colosseum Normana Parke'a. Jego ostatni pojedynek, rewanż z Irlandczykiem, skończył się wynikiem no-contest po przypadkowym faulu Gamrota.

Szulakowskiemu szansę walki o pas zapewniła seria 8 wygranych z rzędu. „Szuli” ostatnie cztery z tych pojedynków wygrał w KSW, z czego trzy przed czasem. Zawodnik z Namysłowa rozpoczął przygodę w okrągłej klatce oduduszenia Patryka Grudniewskiego na KSW 31. W kolejnym boju bez większych problemów uporał się z Bartłomiejem Kurczewskim. W 2017 roku zawodnik Berkut Arrachion Olsztyn dorzucił do swojej imponującej passy jeszcze dwie wygrane przed czasem: na KSW 38: Live in Studio znokautował byłego pretendenta, Renato Gomesa Gabriela, a na KSW 41 poddał skrętówką wcześniej niepokonanego w KSW Kamila Szymuszowskiego już w pierwszej rundzie.

Na KSW 42 w Łodzi w walce wieczoru kibice zobaczą superfight pomiędzy Mamedem Khalidovem a Tomaszem Narkunem. Swoich pasów mistrzowskich bronić będą Gamrot oraz Ariane Lipski. Dojdzie też do niezwykle interesującego pojedynku na szczycie kategorii średniej pomiędzy Michałem Materlą a Scottem Askhamem. Do drugiej walki po powrocie z emerytury stanie Łukasz „Juras” Jurkowski, który spróbuje zrewanżować się Martinowi Zawadzie za porażkę sprzed 12 lat. W wadze półciężkiej staną naprzeciw Marcin Wójcik i Chris Fields. W klatce KSW zadebiutują też dwie zawodniczki: była dziennikarka Polsatu Sport i pięściarka, Karolina Owczarz oraz trenerka KSW Cross Fight Gym i utytułowana fighterka sportów uderzanych, Paulina Raszewska.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Mateusza Gamrota z Normanem Parkiem.