Komplet zwycięstw Chelsea po nerwowej końcówce w Newcastle

Mimo miażdżącej przewagi w posiadaniu piłki Chelsea bardzo długo męczyła się z Newcastle. Po zwycięstwie w męczarniach pozostaje jednak jedną z drużyn Premier League z kompletem punktów.

Był przed laty mecz w Glasgow, gdy Barcelona przegrała z Celtikiem mimo ponad 80% posiadania piłki. Odmieniona Chelsea pod wodzą Maurizio Sarriego była jednak na tyle skuteczna, że ograła Newcastle 2:1 mając aż 83% posiadania piłki. Rozgrywający gości Jorginho po pierwszej połowie miał na swoim koncie więcej podań (86) niż... cały zespół Srok razem wzięty (67). Brazylijczyk z włoskim paszportem pobił zresztą swój rekord w liczbie podań, gdy do końca spotkania pozostawało kilkanaście minut.

Mimo tak miażdżącej przewagi, Chelsea miała ogromne problemy w odniesieniu zwycięstwa na St. James’ Park. Po bezbramkowej pierwszej połowie emocje związane z golami nadeszły po zmianie stron. Na kwadrans przed końcem rzut karny wykorzystał Eden Hazard, jednak gospodarzy stać było na wyrównanie w kontrowersyjnych okolicznościach. Gdy goście czekali na gwiazdek sędziego po faulu na Olivierze Giroudzie, Joselu wyrósł jak spod ziemi i strzałem głową pokonał Kepę Arrizabalagę.

Podopieczni Sarriego walczyli jednak do końca i raz jeszcze wyszli na prowadzenie kilka minut później. Niecelny strzał Marcosa Alonso otarł się o nogi DeAndre Yedlina i jakimś cudem wtoczył do bramki Martina Dubravki. Było to pierwsze zwycięstwo Chelsea na pechowym St. James' Park od 2011 roku.

Podobnym wynikiem zakończyło się spotkanie Watfordu z Crystal Palace. Szerszenie dość nieoczekiwanie są obok Chelsea jednym z trzech zespołów z kompletem punktów (poza nimi Liverpool). Najwięcej goli tego dnia obejrzeli kibice przy Craven Cottage, gdzie Fulham ograło Burnley 4:2. Fenomenalną bramką popisał się w tym spotkaniu Jean-Michel Seri.

Niedzielne wyniki Premier League:

Watford - Crystal Palace 2:1 (Pereyra 53', Holebas 71' - Zaha 78')
Fulham - Burnley 4:2 (Seri 4', Mitrovic 36', 38', Schurrle 83' - Hendrick 10', Tarkowski 41')
Newcastle - Chelsea 1:2 (Joselu 83' - Hazard k. 76', Yedlin sam. 87')