Leon podwójnie zaskoczony! Ostrzeżenie przed kwalifikacjami do igrzysk?

W hicie 20. kolejki Serie A1 pomiędzy Azimut Leo Shoes Modena i Sir Safety Perugia (1:3) oglądaliśmy wiele kapitalnych akcji. Jedną z nich w czwartym secie, gdy Tine Urnaut efektownie ominął blok Wilfredo Leona. Po chwili Słoweniec zaskoczył rywala kapitalną zagrywką. Obaj panowie będą czołowymi zawodnikami reprezentacji Słowenii i Polski, które zmierzą się w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

Efektowny atak słoweńskiego przyjmującego może robić wrażenie. Po chwili Urnaut powędrował w pole zagrywki i zaskoczył Leona serwisem. Piłka trafiła przyszłego reprezentanta Polski w bark. Siatkarze z Modeny wyrównali stan seta na 17:17, a trener Lorenzo Bernardi poprosił o czas... Końcówka seta należała jednak do siatkarzy z Perugii, którzy zdołali wygrać to starcie 3:1.

Urnaut pokazał jednak, że nie czuje przesadnego respektu przed uznawanym za najlepszego siatkarza świata Leonem. Przypomnijmy, że przyjmujący jest kapitanem reprezentacji Słowenii.

Słoweńcy będą jednym z rywali reprezentacji Polski w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który zostanie rozegrany w dniach 9–11 sierpnia w gdańskiej Ergo Arenie. Polacy, aktualni mistrzowie świata, będą faworytami tego turnieju. Za najgroźniejszych rywali biało-czerwonych uznawani są Francuzi, ale z pewnością nie należy lekceważyć również reprezentacji Słowenii. Przypomnijmy, że Słoweńcy zdołali dwukrotnie wyeliminować Polskę z mistrzostw Europy – w 2015 i 2017 roku.

Stawkę zawodów w Gdańsku uzupełnią mistrzowie Afryki – Tunezyjczycy. Awans to turnieju siatkarskiego igrzysk olimpijskich Tokio 2020 uzyska wyłącznie zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego.

Efektowny atak i as serwisowy Tine Urnauta w załączonym materiale wideo.