Jednostronny finał. Znamy najlepszą drużynę Pucharu CEV siatkarek

Siatkarki Reale Mutua Fenera Chieri'76 zostały najlepszą drużyną Pucharu CEV siatkarek w sezonie 2023/2024

Reale Mutua Fenera Chieri'76 zostało najlepszą drużyną Pucharu CEV siatkarek w sezonie 2023/2024. W finale rozgrywek włoski zespół dwukrotnie pokonał Viteos Neuchatel UC ze Szwajcarii, które w półfinale wyeliminowało Grot Budowlanych Łódź.

W dwóch meczach finałowych drużyna z Chieri oddała rywalkom tylko jednego seta i drugi sezon z rzędu zakończyła ze zwycięstwem w jednym z europejskich pucharów. W ubiegłym roku prowadzony przez trenera zespół Giulio Bregolego zespół triumfował w Pucharze Challenge. Jedną z zawodniczek klubu z Piemontu była wówczas reprezentantka Polski Olivia Różański, obecnie siatkarka Volley Bergamo.

Przed tygodniem Chieri pokonało aktualne mistrzynie Szwajcarii 3:0 (25:23, 25:13, 26:24). W środowym drugim meczu finałowym, który rozegrano w Turynie, przedstawicielki Serie A1 również wygrały bardzo pewnie. Końcowego triumfu były pewne już po dwóch pierwszych setach. W pierwszym z nich pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie dziewięciu punktów.

Najwięcej punktów dla zwyciężczyń, 16, zdobyła pochodząca z Polski, a reprezentująca Belgię Kaja Grobelna. Była zawodniczka Budowlanych Łódź miała 60-procentową skuteczność w ataku (12/20), trzy asy serwisowe i jeden blok.

Niewiele brakowało, by finałowym rywalkami Grobelnej i jej koleżanek był właśnie zespół z Łodzi. W półfinale ekipa Grot Budowlanych niespodziewanie przegrała u siebie z Neuchatel 1:3, ale w rewanżu odrobiła straty i o awansie decydował "złoty set". W nim lepsza okazała się szwajcarska ekipa, zwyciężając 15:13.

Puchar CEV siatkarek, drugi mecz finałowy
Reale Mutua Fenera Chieri'76 - Viteos Neuchatel UC 3:1 (25:9, 25:20, 20:25, 25:13)

Pierwszy mecz: 3:0 dla Reale Mutua Fenera Chieri'76.
Zwycięstwo w Pucharze CEV siatkarek 2023/2024: Reale Mutua Fenera Chieri'76

Chieri: Ofelia Malinov (4), Kaja Grobelna (16), Avery Skinner (11), Madison Kingdon Rishel (10), Katerina Zakchaiou (11), Camilla Weitzel (9), Ilaria Spirito (libero) oraz Rachelle Morelli (1), Elena Rolando, Romy Jatzko (1), Anna Gray (2), Loveth Omoruyi.

Neuchatel: Jasmine Gross, Madeleine Haynes (14), Meline Pierret, Fabiana Branca (3), Tiata Scambray (6), Tessa Ann Grubbs (8), Caroline Delley (libero) oraz Chiara Petitat, Sarah Troesch, Nina Scrucca (1), Alix De Micheli (1), Amelie Lengweiler (1), Tabea Dalliard.