Znane są powody zakończenia kariery przez Rudnevsa. "Są sprawy ważniejsze od sportu"

Piłka nożna
Znane są powody zakończenia kariery przez Rudnevsa. "Są sprawy ważniejsze od sportu"
fot.PAP/EPA

Były król strzelców polskiej Ekstraklasy, a ostatnio zawodnik FC Koeln - Artjoms Rudnevs w piątek oficjalnie zakończył karierę w wieku zaledwie 29 lat. Powodem tej zaskakującej decyzji są problemy rodzinne. Były napastnik Lecha Poznań skupi się teraz na opiece nad dziećmi oraz chorą żoną.

Dyrektor generalny FC Koeln - Alexander Wehrle w rozmowie z "Bildem" przyznał, że nie zna dokładnych powodów takiej decyzji. Jednak z całą pewnością jest ona związana z sytuacja rodzinną. - Nikt nie poznał powodu, ale jego decyzja była stanowcza. Chciał rozwiązać kontrakt i wrócić do domu - stwierdził działacz klubu z Kolonii.

Z kolei dyrektor sportowy - Joerg Schmadtke podał więcej szczegółów. - Artjoms ma poważne problemy rodzinne. Wszyscy mamy nadzieję, że się z nimi upora. Życzę mu z całego serca powodzenia. W życiu są ważniejsze sprawy niż sport - wyznał Schmadtke.

Jak podaje niemiecka gazeta "Bild am Sonntag" Łotysz musi skupić się na opiece i wychowaniu trójki dzieci oraz pomocy żonie. Santa Rudnevs w 2015 roku poroniła i od tego czasu zmaga się z problemami psychicznymi. Ma za sobą leczenie psychiatryczne.

Niemieccy dziennikarze zauważają, że były gwiazdor Lecha Poznań często nie zjawiał się na treningach, ponieważ musiał zostać z rodziną. Przez dłuższy czas to do niego należały codzienne obowiązki domowe. Wychowanek Dittonu Daugavpils był zazwyczaj pierwszym graczem, który wychodził z klubu zaraz po treningu. Wszystko po to, aby być przy bliskich.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie