Charr z wakującym tytułem mistrza świata WBA!

Sporty walki
Charr z wakującym tytułem mistrza świata WBA!
fot. PAP

Reprezentant Niemiec Manuel Charr (31-4, 17 KO) zdobył wakujący tytuł bokserskiego mistrza świata organizacji WBA w wadze ciężkiej. W Oberhausen pokonał jednogłośnie na punkty (114:111, 116:111 i 115:112) Rosjanina Aleksandra Ustinowa.

Charr wrócił na ring po 14-miesięcznej przerwie. Wiosną tego roku przeszedł operację bioder, lecz dość szybko wznowił treningi. Niemcy nie mieli mistrza globu w kategorii ciężkiej od czasów legendarnego Maxa Schmelinga na początku lat trzydziestych.

 

Nowy czempion WBA urodził się w Libanie, a mając 5 lat (w 1989 roku) przyjechał z rodziną do Niemiec. W 2015 roku został postrzelony w okolice brzucha; miało to miejsce w barze z kebabem w Essen. Sprawcę skazano na pięć lat więzienia. Wcześniej, gdy Charr był nastolatkiem, ugodzono go nożem w plecy.

 

"Jestem jak kot z siedmioma życiami. Użyłem już pięciu, więc muszę coś zmienić" - stwierdził Charr, który na ringu wygrał 31 walk, a cztery przegrał. W 2012 roku został pokonany przez Ukraińca Witalija Kliczkę w pojedynku o mistrzostwo świata WBC.

 

Ustinow legitymuje się bilansem 34-2.

 

Na tej samej gali w Oberhausen Marek Jędrzejewski (13-0) wygrał w pierwszej rundzie potyczkę w wadze super piórkowej z Węgrem Karolym Gallovichem (10-6).

IM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze