KSW 42: W jakim limicie odbędzie się walka Khalidov vs Narkun?

Sporty walki

Mamed Khalidov (34-4-2, 13 KO, 17 SUB) Tomasz Narkun (14-2, 3 KO, 11 SUB) zmierzą się w walce wieczoru gali KSW 42 w Łodzi. Dwóch mistrzów kategorii średniej i półciężkiej, a w jakim limicie zmierzą się w hiowym starciu? - Na pewno będzie nam zdecydowanie bliżej do limitu wagowego kategorii półciężkiej. Zawsze jest trudniej zbić wagę, niż jej nie robić więcej.

Mamed Khalidov na gali KSW 39:Colloseum zmierzył się z mistrzem kategorii półśredniej Borysem Mańkowskim, a podczas KSW 42 zmierzy się z królem dywizji półciężkiej Tomaszem Narkunem. Informacja o kolejnej konfrontacji dwóch mistrzów przyciągnęła uwagę fanów MMA w Polsce. Czy trudno było namówić zawodników do skrzyżowania rękawic podczas wydarzenia w Łodzi, do którego dojdzie już 3 marca w Atlas Arenie?

- Wszystkie takie pojedynki są trudne do organizacji. To nie są walki "z urzędu", a zawodnicy mogą odmówić. Po drugie, są to zawsze pojedynki ponad kategoriami, a dodatkowo zwykle łączą i konfrontują ze sobą wielkie charaktery osobowości. Khalidov i Narkun są z pozoru różni, a tak naprawdę bardzo do siebie podobni - powiedział Maciej Kawulski.

Walka zawodników z dwóch różnych kategorii wagowych pozostawia pytanie: w jakim limicie zmierzą się mistrzowie podczas KSW 42? Rąbka tajemnicy uchylił Maciej Kawulski.

- Jesteśmy w momencie ustalania limitu wagowego, ale na pewno będzie nam zdecydowanie bliżej do limitu wagowego kategorii półciężkiej. Zawsze jest trudniej zbić wagę niż jej nie robić. Uprzywilejowaną pozycję będzie miał na pewno Tomasz Narkun, ale Mamed Khalidov jest zawsze nieprzewidywalny i tego nikt mu nie zabierze - dodał jeden ze współwłaścicieli KSW.

Pozostaje również kwestia przyszłości Mameda Khalidova w organizacji KSW. Wiele mówiło się, że pojedynek podczas KSW 39 może być jednym z ostatnich występów, który olsztynianin stoczy dla polskiego giganta, ale już wiemy, że wystąpi również w Łodzi. Jak wygląda sytuacja kontraktowa Khalidova?

- Mamed zasłużył i ciężko zapracował na to, żeby być wolnym zawodnikiem. Cieszę się, że wybrał naszą organizacją, aby w KSW stoczyć kolejną walkę. O przyszłości, o swoich planach może jednak decydować sam i jego los pozostaje tylko w jego rękach - zdradził Kawulski.

Ponadto w Łodzi podczas KSW 42, już 3 marca, wystąpią między innymi Michał Materla, Mateusz Gamrot, Karol Bedorf czy Ariane Lipski.
 
Bilety na KSW 42 są dostępne w serwisie eBilet.pl.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze