Chycki: Za dwa tygodnie Adamek będzie optymalnie przygotowany do gali PBN

Sporty walki

Jakub Chycki, trener od przygotowania fizycznego Tomasza Adamka (52-5, 30 KO), opisuje przebieg obozu przygotowawczego i zapewnia, że wiek polskiego pięściarza wcale nie jest powodem do zmartwień.

Przemysław Iwańczyk: Chciałem zapytać o jedną rzecz. Pan odpowiada za to, aby w jak najlepszej dyspozycji było trzech naszych bokserów: Łukasz Wierzbicki, Adam Balski i oczywiście, Tomasz Adamek. Jest to grupa sportowców o różnej charakterystyce i metryce. Jak radzi sobie taki fachowiec jak Pan, aby podzielić i dozować ich wysiłek w zależności od wieku i doświadczenia.

 

Jakub Chycki: Rzeczywiście dbam o aspekt fizyczny, aby paliwa, siły i wytrzymałości nie zabrakło na tę wojnę, która już niedługo.  Obóz który jest obecnie realizowany, poprzedzony jest okresem diagnostycznym. Ta diagnoza pozwala nam określić mocne i słabe strony zawodników. Cechy antropometryczne, cechy budowy ciała, różne przejawy wydolności są bardzo istotne, żeby ten trening odpowiednio przeprowadzić. Z Tomkiem znamy się od dłuższego czasu, zarówno w aspekcie sportowej diagnostyki, jak i prywatnie. Właśnie dzięki temu łatwiej tworzyć i kreować trening. Nowym nabytkiem dla mnie jest Łukasz Wierzbicki. Otrzymałem sporo informacji o jego obozie, który spędził na Florydzie z Gusem Currenem i staram się to wykorzystać. W świetnych nastrojach doszliśmy do okresu strategicznego, ponieważ w przyszłym tygodniu rozpoczynamy sparingi.

 

Zostało około 5 tygodni do gali, która odbędzie się  w Częstochowie. Jak zróżnicowany jest to czas, jeśli chodzi o pracę nad przygotowaniem fizycznym?

 

Tak naprawdę ten najcięższy okres mamy za sobą. Ten i poprzedni tydzień, były okresem tym najcięższym. Teraz pierwszy tydzień, to okres sparingowy, w którym będą oswajać się ze sparingpartnerami, kiedy to obciążenia będą kontrolne. Zakładamy, że za dwa tygodnie będą optymalnie przygotowani do startów i będziemy formę już tylko podtrzymywać. Okres fizyczny przepracowaliśmy solidnie i bez kontuzji.   

 

Muszę zadać Panu pytanie, które z pewnością irytuje nie tylko Tomasza Adamka, ale również Pana jako fachowca, który z nim pracuje. Jak bardzo zróżnicowany jest jego wiek metrykalny ,od jego wieku biologicznego?

 

Odwieczne pytanie, które pojawia się od co najmniej trzech obozów. Jak stary jest Adamek? Ile Adamek jeszcze może? Czy będzie szybki, czy będzie wolny? Cały czas jest to trudne do określenia. Zależy do czego to porównać. W tej chwili na obozie jest przegląd zawodników w różnym wieku. Mamy młodych wilków. Mamy zawodników ze świetną perspektywą, którzy są w stanie przejść przez ciężki trening. Adamek z racji swojego doświadczenia i swoich lat, po prostu nie odstaje od nich. W aspekcie możliwości – realizacji obciążeń treningowych, jest w formie. Możemy być póki co o jego dyspozycję i formę spokojni.  

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

O gali Polsat Boxing Night: "Noc Zemsty"

W Częstochowie do ringu powróci były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek w ostatnich dwóch pojedynkach udowodnił, że cały czas może mierzyć się z czołowymi pięściarzami kategorii ciężkiej na świecie. Wygrane z Fredem Kassim oraz Solomonem Haumono otworzyły przed żyjącą legendą polskiego boksu drzwi do wielkich pojedynków!

Na ostatniej prostej do walki o mistrzostwo świata znajduje się natomiast Mateusz Masternak, który zmierzy się po raz drugi z Yourim Kalengą. Kongijczyk w 2014 roku na pełnym dystansie okazał się nieznacznie lepszy od Polaka. Były mistrz Europy zapewnia jednak, że nic dwa razy się nie zdarza.

W pierwszej obronie tytułu mistrzyni świata WBO w kategorii super piórkowej zawalczy Ewa Brodnicka, a jej rywalka będzie Sarah Pucek. Do ringu po dłuższych przerwach powrócą Damian Jonak oraz Michał Chudecki. W ringu swoje umiejętności zaprezentują również perspektywiczni Adam Balski oraz Robert Parzęczewski.

Karta walk gali PBN: "Noc Zemsty"

Walka wieczoru:
Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) vs TBA
Mateusz Masternak (40-4, 27 KO) vs Youri Kalenga (23-4, 16 KO)

o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski w wadze junior ciężkiej:
Adam Balski (11-0, 8 KO) vs Denis Grachev (16-6-1, 9 KO)
Damian Jonak (39-0-1, 21 KO) vs Lukas Ndafoluma (11-1, 3 KO)

o mistrzostwo świata WBO w wadze super piórkowej:
Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) vs Sarah Pucek (8-2-1, 1 KO)
Robert Parzęczewski (18-1, 11 KO) vs Emmanuel Danso (28-2, 23 KO)

o pas mistrzostwo Polski w wadze półśredniej:
Łukasz Wierzbicki (15-0, 6 KO) vs Michał Żeromiński (13-3-1, 1 KO)

Michał Chudecki (11-2-1, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (13-1-1, 5 KO)

 

Bilety na galę Polsat Boxing Night: „Noc Zemsty” dostępne na ebilet.pl!

Przemysław Iwańczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze